Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

Jak vyzrát na online výuku a pohodlně studovat z domova

Současná situace je vlastně taková zkouška dospělosti, a to nejen pro studenty vysokých škol. Jak se zachovat, když se najednou prezenční studium změní na online přednášky? Máme tipy, jak vyzrát na výuku zdomova, aby vindexu byla samá Áčka.

Správná výbava je základ
Kolej, studentský byt nebo zašívárna u rodičů, je jedno, kde se právě učíš, na úspěšné online studování je potřeba pořádná výbava. To ale nutně nemusí znamenat, že na ni padne celá tvoje výplata zbrigády. Vnabídce dnes za slušné peníze najdeš kvalitní monitory, routery, které tobě i spolubydlícímu zpříjemní práci i zábavu na koleji. A co taková webkamera, aby se ti při online přednášce nesekal obraz a spolužáci tě pak nebombardovali vtipnými printscreeny? Na Alze seženeš vše, co potřebuješ a díky ISIC průkazu ušetříš peníze se studentskou slevou například za sluchátka, vybrané sportovní potřeby, hry pro konzole i PC, stolní hry nebo také nějaké spotřebiče do studentského bytu. Vyber si na alza.cz/student

Jak bojovat s prokrastinací?
Absolvovat přednášku vposteli se sice může zdát jako super benefit, ale pozor na zrádné návyky, které ti ve výsledku studium spíše zkomplikují. Pro efektivní práci je třeba vytvořit si správné podmínky a pravidelný režim, který ti pomůže zvládnout semestr se ctí a dobrými výsledky.

Zkus vstávat každý den ve stejnou dobu, místnost, ve které se učíš si vyvětrej, čerstvý vzduch pomůže lépe se soustředit. Předem si kpočítači připrav vodu, kávu třeba do termosky a malou svačinu, abys zabránil nutkání neustále vstávat od rozdělné práce. A kdyby ti přeci jen něco chybělo, na Alza.cz seženeš online a sdoručením až domů vše od drogérie, přes doplňky stravy až po hračky pro kočku, která ti sedá na klávesnici.

Související články