fbpx
Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq

Průkaz ITIC

Co je ITIC?

Průkaz ITIC (International Teacher Identity Card) je jediný mezinárodně uznávaný doklad učitelské profese. Průkaz vydává, stejně jako ISIC, světová organizace ISIC Association pod záštitou UNESCO, a je platný ve 127 zemích světa, kde na držitele čeká spousta výhod.

Jaké jsou výhody průkazu ITIC?

Kromě mezinárodního uznání učitelské profese na držitele čeká velké množství výhod po celém světě. ITIC je platný ve 127 zemích, takže jej můžete dohromady uplatnit na více než 130 000 místech, z toho vás čeká přes 1 800 slev jenom v ČR.

Kdo má na ITIC nárok?

Průkaz ITIC může být vystaven pedagogickým, resp. akademickým pracovníkům, kteří mají sjednaný pracovní poměr na dobu minimálně jednoho školního roku a učí alespoň na půl úvazku v rámci některé z těchto institucí:

Kdo na ITIC nárok nemá?

Nárok na mezinárodní průkaz ITIC například nemají:

  • nepedagogičtí zaměstnanci školy
  • učitelé či akademičtí pracovníci působící na školách v zahraničí nebo na školách nezapsaných do rejstříku škol a školských zařízení dostupného zde.

Podívejte se na Pravidla použití průkazů a karet a zjistíte, jestli můžete o průkaz ITIC požádat. Více informací najdete přehledně zde. (4.4.3. Pravidla získání a použití ITIC).

Jak průkaz ITIC pořídit?

Existují dva druhy průkazu ITIC – rozšířenější školní průkaz ITIC, který vydávají přímo samy školy všech stupňů. Pokud zrovna vaše škola průkaz nevydává, využijte jednorázový průkaz ITIC, který si můžete koupit online či v síti našich agentských prodejců.

Jaké doklady jsou k získání ITIC potřeba?

  • V případě školního průkazu se informujte na podmínky vystavení přímo ve škole, získáte zde nejpřesnější informace.
  • K vystavení jednorázového průkazu budete potřebovat: barevnou průkazovou fotografii (2,8 x 3,4 cm), doklad totožnosti žadatele, vyplněnou žádost o průkaz nebo aktuální potvrzení o zaměstnání a poplatek 350 Kč.

Jak dlouho průkaz ITIC platí?

Platnost průkazu ITIC je vždy od začátku září jednoho roku do konce prosince následujícího roku.

  • Platnost školního průkazu je možné navíc každý rok jednoduše prodloužit pomocí revalidační známky – více informací vám poskytne kontaktní osoba na vaší škole.
  • Platnost jednorázového průkazu prodlužovat nelze – když se blíží konec platnosti, je potřeba si pořídit nový.

Vydává vaše škola průkazy ITIC?

Zjistěte, zda můžete o školní průkaz ITIC požádat za zvýhodněných podmínek přímo ve škole, kterou navštěvujete.

Přehled institucí, které vydávají průkazy ITIC

Pokud svou školu v uvedeném seznamu nenajdete, máte možnost získat jednorázový průkaz přímo u nás – online  nebo  osobně.

Získejte jednorázový průkaz ITIC

Pokud vaše škola průkaz ITIC nevydává, máte možnost jej pořídit online přímo u nás nebo si jej nechat vystavit osobně u některého z našich partnerských prodejců.

Vyberte si z více než 1 800 slev

Xiaomi
Xiaomi
Xiaomi
Xiaomi

Copyright ©2020 ISIC.cz • GTS ALIVE, s.r.o.