Průkaz ITIC

Průkaz ITIC (International Teacher Identity Card) je jediný mezinárodně uznávaný doklad učitelské profese. Průkaz vydává světová organizace ISIC Association pod záštitou UNESCO.

Průkaz ITIC si můžete zakoupit ve škole nebo online.

Užijte si slevy s ITIC

Náhledový obrázek

Jak si pořídit ITIC?

Náhledový obrázek

Proč si pořídit průkaz ITIC?

  • Mezinárodní uznání učitelské profese.
  • ITIC je platný ve skoro 130 zemích.
  • Získáte spoustu benefitů po celém světě. Průkaz můžete využít na 130 000 místech a jen v ČR se můžete těšit na tisíce slev.
  • Stažením aplikace ALIVE APP získáte digitální verzi průkazu a všechny výhody ITIC budete mít stále po ruce.

Kdo má na průkaz ITIC nárok?

Průkaz ITIC můžou získat pedagogičtí a akademičtí pracovníci, kteří mají sjednaný pracovní poměr na dobu minimálně jednoho školního roku a učí alespoň na půl úvazku v rámci některé z těchto institucí:

Více...

Kdo na průkaz ITIC nemá nárok?

Nárok na mezinárodní průkaz ITIC například nemají:

  • nepedagogičtí zaměstnanci školy
  • učitelé či akademičtí pracovníci působící na školách v zahraničí nebo na školách nezapsaných do rejstříku škol a školských zařízení dostupného zde.
Podívejte se na Pravidla použití průkazů a karet, kde se dočtete, jestli můžete o průkaz ITIC požádat. Více informací najdete přehledně zde (4.4.3. Pravidla získání a použití ITIC).

Více...

Jak pořídit průkaz ITIC?

Můžete získat školní průkaz ITIC, pokud jej vaše škola vydává. V opačném případě si můžete pořídit jednorázový průkaz ITIC, který je k zakoupení online. Průkaz ITIC je vždy platný od začátku září jednoho roku do konce prosince následujícího roku. Platnost školního průkazu můžete každý rok jednoduše prodloužit pomocí revalidační známky. Více informací vám poskytne kontaktní osoba na vaší škole. Platnost u jednorázového průkazu prodloužit nemůžete. Když se blíží konec platnosti, je potřeba pořídit si nový.

Více...

Jaké doklady potřebuji k vystavení průkazu ITIC?

V případě školního průkazu se informujte na podmínky vystavení přímo ve škole, kde získáte nejpřesnější informace. K vystavení jednorázového průkazu budete potřebovat: barevnou fotografii vhodnou na průkaz (minimálně 450 x 540 pixelů), doklad totožnosti žadatele, žádost o průkaz potvrzenou zaměstnavatelem (maximálně 2 měsíce starou) a poplatek 400 Kč.

Více...

Digitální ITIC

Stáhněte si aplikaci Alive App a začněte využívat svůj průkaz naplno!

Náhledový obrázek

Vydává vaše škola průkaz ITIC?

Zjistěte, jestli můžete o školní průkaz ITIC požádat za zvýhodněných podmínek přímo ve škole, kterou navštěvujete. Stačí do pole napsat název školy, nebo adresu. 

Pokud zde školu najdete, můžete o průkaz požádat za zvýhodněných podmínek přímo ve škole.

V případě, že se škola na seznamu nezobrazí, pak vlastní průkazy nevydává. Průkaz proto můžete koupit online: www.isic.cz/objednavka.

Získejte jednorázový průkaz

Objednání průkazu online je rychlé a snadné. Digitální průkaz můžete mít v mobilní aplikaci již do druhého dne.

Stáhněte si aplikaci Alive App a mějte všechny výhody svého průkazu vždy po ruce.