226-222-333 9:00 - 17:00
  • en
  • cs

Průkaz ITIC

Co je ITIC?

Průkaz ITIC (International Teacher Identity Card) je jediný mezinárodně uznávaný doklad učitelské profese. S tímto průkazem mají každý rok tisíce pedagogů v ČR možnost získat mnoho zajímavých slev v oblasti cestování, kultury, sportu a volného času.
Nárok na průkaz mají pedagogičtí (MŠ, ZŠ, SŠ, VOŠ, pomaturitní studium atd.), resp. akademičtí (VŠ) pracovníci, kteří vykonávají svou profesi na škole působící v ČR a schválené ministerstvem školství.
Platnost průkazu je vždy od začátku září jednoho roku do konce prosince následujícího roku.

Existují dva druhy průkazu ITIC – jednorázový průkaz, který si můžete koupit online či v síti našich agentských prodejců, nebo rozšířenější školní průkaz ITIC, který vydávají přímo samy školy všech stupňů. Platnost školního průkazu je možné jednoduše prodloužit – více informací o možnosti prodloužení platnosti vám poskytne kontaktní osoba na vaší škole.

Nevíte, zda máte nárok na průkaz ISIC?

Podívejte se na Pravidla použití průkazů a karet a zjistíte, jestli můžete o průkaz ISIC požádat. Více informací zde (4.4.3. Pravidla získaní a použití ITIC).

    Nárok na mezinárodní průkaz ITIC například nemají:

  • učitelé či akademičtí pracovníci působící na školách v zahraničí
  • nepedagogičtí zaměstnanci školy

Chci si pořídit školní průkaz ITIC

Pořízení školního průkazu je tou nejlepší variantou, jak získat ITIC. Platnost průkazu ze školy je možno jednoduše prodloužit a samotný ITIC má více funkcí.

Zadáním názvu školy do níže uvedeného formuláře zjistíte, zda i vaše škola průkazy vydává a na koho se můžete přímo obrátit, ať už pro objednání nového průkazu nebo pro prodloužení platnosti již vydaného ITIC.

Výběr školy

Chci si pořídit jednorázový průkaz

Jednorázový průkaz má fixní platnost na jeden školní rok, prodloužení platnosti není možné.
Můžete o něj zažádat pomocí našeho online systému nebo si jej nechat vystavit osobně u některého z našich partnerských prodejců. K vystavení průkazu ITIC budete potřebovat: barevnou průkazovou fotografii, doklad totožnosti, vyplněnou žádost o průkaz s razítkem školy (potvrzení o zaměstnání nesmí být na žádosti staré déle než 2 měsíce) nebo potvrzení od zaměstnavatele (ne starší než 2 měsíce) a poplatek 350 Kč.

Objednat průkaz online
Objednání průkazu online je rychlé a snadné. Hotový průkaz Vám během pár dní doručíme na jakoukoliv adresu.
Osobní vystavení průkazu
Navštivte některé z řady našich partnerských výdejních míst a vyřiďte si průkaz na počkání!

Výhody s ITIC

Doprava
Po celé ČR můžete využít dopravní sítě všech autobusových i vlakových dopravců. S průkazem ISIC získáte 75 % slevu z obyčejného jízdného v rámci ČR (mimo MHD). Platný průkaz ISIC lze dále využít u smluvených dopravců, kteří nabízejí výhody držitelů ISIC v rámci MHD nebo při výjezdech do zahraničí. S průkazem ITIC, IYTC nebo ALIVE můžete využít slevy po celé ČR na linkách jednotlivých dopravců.
Pojištění
Cestovní pojištění UNIQA je jediným oficiálním pojištěním k průkazům ISIC, ITIC a ALIVE. Tento benefit patří mezi držiteli průkazů mezi nejoblíbenější. Cestovní pojištění je možné sjednat již od 200,- Kč, se sporty již od 350,- Kč za rok. Velkou výhodou je připojištění na nebezpečné sporty. Obliba pojištění je také díky možnosti pojištění na dlouhodobý výjezd do Evropy i do celého světa.
Slevy
Cestujte, objevujte, ochutnávejte a bavte se levněji! Po celém světě na vás s průkazem ITIC čeká tisíce výhod. Pravidelně pro vás připravujeme slevy až 50 % v e-shopech, restauracích, divadlech, knihkupectvích nebo na festivalech či ve ski-areálech. S průkazem ITIC máte na víc!
  • NPU
  • Knihy Dobrovský 10% sleva na veškerý sortiment
  • Alza Exkluzivní slevy až 30%.
  • Albi 10% sleva na veškerý sortiment
[reklama_left]
[reklama_right]