fbpx
Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq

Průkaz/karta ALIVE

Co je ALIVE?

ALIVE je identifikační průkaz, na nějž je navázán program poskytovaných výhod využitelný po celé ČR. ALIVE vznikl v České republice s cílem nabídnout zajímavou škálu benefitů širší skupině zájemců z řad studentů kombinované či jiné neprezenční formy studia, absolventů, nepedagogických zaměstnanců škol nebo členů sportovních svazů, asociací a některých firem.

Jaké jsou výhody ALIVE?

Průkaz/karta ALIVE platí po celé České republice a slevy na něj získáte na více než 1600 místech. ALIVE přináší svým držitelům rozsáhlou síť výhod po celé České republice včetně pojištění, dopravy, sportovního vybavení, restauračních zařízení, kaváren, vstupů na kulturní akce, permanentek v lyžařských areálech a mnoho dalších.
Další výhody mimo celorepublikovou síť benefitů je možné využít také v rámci institucí, které ALIVE vydávají (např. zdarma přístup do fakultních ústředních knihoven, apod.).
ALIVE také funguje jako školní/klubová čipová karta, kterou držitelé využijí v rámci místních systémů (vstup do budovy, školní jídelna, přístup do knihovny, kopírování, apod.).

Kdo má na ALIVE nárok?

 • Průkaz „ALIVE student“ mohou získat studenti kombinované či jiné neprezenční formy studia zapsaní ke studiu na spolupracujících školách.
 • Průkaz „ALIVE zaměstnanec“ je určen všem zaměstnancům spolupracujících vysokých škol a škol zapojených do projektu ISIC Školám, kteří nemají nárok na získání průkazu ITIC.  
 • Průkaz „ALIVE Alumni – absolvent“ mohou získat studenti, kteří dokončili své studium na některé ze spolupracujících vysokých škol.
 • Členská karta ALIVE je určena všem členům sportovního svazu/asociace, kteří splňují podmínky členství.
 • ALIVE firemní kartu mohou získat pouze zaměstnanci společností, které kartu ALIVE poskytují jako zaměstnanecký benefit.

Jak ALIVE pořídit?

 • Průkaz ALIVE student, ALIVE zaměstnanec a ALIVE Alumni je vydáván pouze ve formě školního průkazu ALIVE. Průkaz ALIVE není možné získat on-line a v partnerské síti GTS ALIVE, proto je zapotřebí informovat se přímo na vaší škole, kde vám sdělí podrobnosti, jak o průkaz požádat.
 • Členská karta ALIVE je vydávána pouze prostřednictvím spolupracujících organizací. Podrobnosti, jak kartu získat, zjistíte přímo v organizaci, jíž jste členem.
 • ALIVE firemní karta lze získat pouze prostřednictvím zaměstnavatele, který nabízí ALIVE jako zaměstnanecký benefit. Jak konkrétně a za jakých podmínek jej získáte, zjistíte právě u svého zaměstnavatele, jelikož se u jednotlivých společností mohou podmínky lišit.

Které instituce vydávají ALIVE?

Vysoké školy

Univerzita Karlova
Karta absolventa, studenta a zaměstnance školy, Více informací zde.

Bankovní institut vysoká škola (dnes pod názvem Ambis – Vysoká škola)
Karta studenta a zaměstnance školy, Více informací zde.

Slezská univerzita v Opavě
Karta absolventa, studenta a zaměstnance školy, Více informací zde.

Masarykova univerzita v Brně
Karta absolventa školy, Více informací zde.

Česká zemědělská univerzita v Praze
Karta studenta a zaměstnance školy, Více informací zde.

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Karta studenta a zaměstnance školy, Více informací zde.

Vysoká škola obchodní v Praze
Karta studenta a zaměstnance školy, Více informací zde.

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava
Karta absolventa, studenta a zaměstnance školy, Více informací zde.

Škoda Auto Vysoká škola
Karta studenta a zaměstnance školy, Více informací zde.

Metropolitní univerzita Praha
Karta studenta a zaměstnance školy, Více informací zde.

Univerzita Pardubice
Karta studenta a zaměstnance školy, Více informací zde.

Mendelova univerzita v Brně
Karta studenta a zaměstnance školy, Více informací zde.

Jaké doklady jsou k získání ALIVE potřeba?

K vystavení průkazu budete potřebovat: barevnou průkazovou fotografii, doklad totožnosti a poplatek dle ceníku dané instituce. Členské karty některých organizací nemusí fotografii obsahovat. Nejpřesnější informace získáte od kontaktní osoby u svého vydavatele (škola, klub/asociace, firma).

Jak dlouho ALIVE platí?

 • Školní Průkaz ALIVE student a ALIVE zaměstnanec platí maximálně 16 měsíců, resp. vždy od 1. 9. (začátek školního roku) do 31. 12. roku následujícího. V praxi to znamená, že ať si ALIVE student nebo ALIVE zaměstnanec pořídíte kdykoli v období od 1. 9. roku jednoho do 31. 12. roku následujícího, platí vám vždy právě do 31. 12. roku následujícího. Platnost obou těchto průkazů lze každoročně prodlužovat, a to zakoupením cenově zvýhodněné revalidační známky na vaší škole.
 • Průkaz ALIVE Alumni platí maximálně 24 měsíců (ALIVE Alumni Masarykovy univerzity maximálně 32 měsíců), resp. vždy od data vydání průkazu v daném roce do 21.12. roku následujícího. V praxi to znamená, že ať si ALIVE Alumni pořídíte kdykoli v období od 1. 1. roku jednoho do 31. 12. roku následujícího, platí vám vždy právě do 31. 12. roku následujícího. Platnost ALIVE Alumni lze prodlužovat, a to buď prodloužením na našich stránkách níže, nebo v případě Univerzity Karlovy zakoupením revalidační známky ve škole.
 • Platnost Členské karty ALIVE je rozdílná u jednotlivých sportovních svazů a řídí se stanovami a podmínkami členství jednotlivých svazů. Platnost benefitního programu ALIVE je 12–16 měsíců od vydání členské karty, a to podle typu Karty a svazu, jejímž prostřednictvím je vydávána. Benefitní program ALIVE je členům po zaplacení členských příspěvků prodlužován na další období zaplaceného členství.
 • Platnost firemní karty ALIVE se v jednotlivých firmách může lišit, latnost benefitního programu ALIVE je 12 měsíců od vydání karty.

Prodloužení platnosti průkazů ALIVE absolvent

UPOZORNĚNÍ: Tato služba je dostupná pouze pro absolventy vybraných vysokých škol.

Vyberte si z více než 1 600 slev

Xiaomi
Xiaomi
Xiaomi
Xiaomi

Copyright ©2020 ISIC.cz • GTS ALIVE, s.r.o.