226-222-333 9:00 - 17:00
  • en
  • cs

Průkaz ALIVE

Co je průkaz ALIVE?

Průkaz ALIVE je identifikační průkaz, na nějž je navázán program poskytovaných výhod. Tyto průkazy jsou určeny především studentům kombinované či jiné neprezenční formy studia, kteří nemají nárok na mezinárodní průkaz ISIC. Stejně tak mohou kartu ALIVE využít i zaměstnanci škol, kteří nevyučují a nemají tak nárok na průkaz ITIC.
Kromě studentů a zaměstnanců škol je karta ALIVE určena členům sportovních svazů a asociací, kde po vzoru škol funguje jako jedinečná přidaná hodnota ke stávajícím členským průkazům, které do této chvíle neměly velké využití.

Průkaz ALIVE platí po celé České republice a slevy na něj získáte na více než 1600 místech. ALIVE přináší svým držitelům rozsáhlou síť výhod po celé České republice včetně pojištění, sportovního vybavení, restauračních zařízení, kaváren, vstupů na kulturní akce, permanentek v lyžařských areálech a mnoho dalších.

Průkazy vydávané na školách mají platnost až 16 měsíců – od prvního září jednoho roku do konce prosince roku následujícího. Následně je potřeba si platnost průkazu prodloužit – škola k tomuto účelu vydává revalidační známky.
Karty vydávané sportovními asociacemi mají platnost 12 měsíců, případně jednu sezónu.

Více informací o průkazech ALIVE naleznete na portálu www.alive.cz.

Školní průkaz ALIVE

Průkaz ALIVE je možné si pořídit pouze přes spolupracující školy a sportovní asociace; není možné si jej koupit individuálně v přímém prodeji.

Zadáním názvu školy do níže uvedeného formuláře zjistíte, zda i vaše škola průkaz ALIVE vydává a na koho se můžete přímo obrátit, ať už pro objednání nového průkazu nebo pro prodloužení jeho platnosti.

Průkaz absolventa vysoké školy

Průkaz absolventa vysoké školy umožňuje absolventům zařazených univerzit v programu Alumni využívat univerzitní výhody i po skončení studia, například sjednání ročního cestovního pojištění od 200 Kč, zdarma přístup do fakultních ústředních knihoven, studentské vstupné do galérii a muzei, slevy na jazykové kurzy a další výhody můžete sledovat na našich webových stránkách www.alive.cz.
Platnosti licence ALIVE, která umožňuje využití průkazu v benefitní síti mimo univerzitu, je při prvním vydání 2 roky. Po skončení této platnosti je možné průkaz prodloužit.
Pro prodloužení platnosti průkazu je nutné si pořídit revalidační známku ALIVE s aktuální platností. Objednávku můžete provést pomocí následujícího formuláře, platba probíhá bankovním převodem a revalidační známka Vám po přijetí platby bude zaslána poštou na vyplněnou adresu. Formulář najdete zde.

Platnost průkazu po prodloužení revalidační známkou: od 1. září jednoho roku do konce prosince roku následujícího. Zakoupením známky v období leden až srpen platí průkaz do prosince toho jistého roku.
Cena revalidační známky je 200 Kč.

Výhody s ALIVE

Doprava
Po celé ČR můžete využít dopravní sítě všech autobusových i vlakových dopravců. S průkazem ISIC získáte 75 % slevu z obyčejného jízdného v rámci ČR (mimo MHD). Platný průkaz ISIC lze dále využít u smluvených dopravců, kteří nabízejí výhody držitelů ISIC v rámci MHD nebo při výjezdech do zahraničí. S průkazem ITIC, IYTC nebo ALIVE můžete využít slevy po celé ČR na linkách jednotlivých dopravců.
Pojištění
Cestovní pojištění UNIQA je jediným oficiálním pojištěním k průkazům ISIC, ITIC a ALIVE. Tento benefit patří mezi držiteli průkazů mezi nejoblíbenější. Cestovní pojištění je možné sjednat již od 200,- Kč, se sporty již od 350,- Kč za rok. Velkou výhodou je připojištění na nebezpečné sporty. Obliba pojištění je také díky možnosti pojištění na dlouhodobý výjezd do Evropy i do celého světa.
Slevy
  • kasa.cz Až 10% slevy na vybraný sortiment
  • Albi 10% sleva na veškerý sortiment
  • KFC Twister a Zinger za cenu 110 Kč
  • Knihy Dobrovský 10% sleva na veškerý sortiment
[reklama_left]
[reklama_right]