Průkaz ISIC Školák

ISIC (International Student Identity Card) je jediný celosvětově uznávaný doklad prokazující status studenta a ISIC Školák je jeho variantou pro žáky základní školy. Průkaz vydává světová organizace ISIC Association pod záštitou UNESCO. Všichni držitelé průkazu ISIC Školák mohou využívat stejných výhod jako držitelé průkazu ISIC, a to ve skoro 130 zemích světa.

Průkaz ISIC Školák je možné zakoupit ve škole nebo online.

Užij si slevy s ISIC Školák

Náhledový obrázek

Jak si pořídit ISIC Školák?

Náhledový obrázek

Jaké jsou výhody průkazu
ISIC Školák?

  • ISIC Školák je akceptován v řadě institucí a ve veřejné dopravě jako potvrzení věku žáka.
  • Na žáka i celou rodinu čeká spousta benefitů po celém světě. ISIC je platný ve skoro 130 zemích a lze jej využít na 130 000 místech. V ČR se držitelé průkazu můžou těšit na tisíce slev.
  • Průkazy, které vydává škola, slouží také jako čipová karta do školních systémů (vstup do budovy, školní jídelna, knihovna).
  • Stažením aplikace Alive App získáš digitální verzi průkazu a všechny výhody ISIC Školák budeš mít stále po ruce.

Kdo má na průkaz ISIC Školák nárok?

Průkaz ISIC Školák můžou získat žáci základních škol na území ČR, které jsou zapsané v rejstříku škol a školských zařízení. Svět plný výhod mají na dosah žáci a celá jejich rodina, která ušetří na vstupném, na cestách, při sportu nebo výletech, v zimě i v létě.

Více...

Kdo na průkaz ISIC Školák nemá nárok?

Nárok na průkaz ISIC Školák nemají například:

  • studenti víceletých gymnázií, jelikož ti mohou požádat o standardní průkaz ISIC
  • žáci škol, které nejsou zapsané do rejstříku škol a školských zařízení dostupného zde.
Podívej se na Pravidla použití průkazů a karet, kde se dočteš, jestli máš na průkaz ISIC Školák nárok. Více informací najdeš přehledně zde (4.2. ISIC Školák).

Více...

Jak pořídíš průkaz ISIC Školák?

Můžeš získat školní průkaz ISIC Školák, který vydávají přímo samy základní školy. Pokud tvoje škola průkaz nevydává, pořiď si jednoduše jednorázový průkaz ISIC Školák, který je k zakoupení online. Platnost školního ISIC Školák může být až pět let. Ta začíná vždy v září a je omezena délkou docházky na školu. Žák v první třídě tedy bude mít ISIC Školák až do konce páté třídy, deváťák jen na rok. Informuj se proto, zda tvoje škola průkazy vydává. Platnost jednorázového průkazu ISIC Školák je vždy od začátku září jednoho roku do konce prosince následujícího roku.

Více...

Jaké doklady potřebuji
k vystavení průkazu?

K vystavení jednorázového průkazu budeš potřebovat: barevnou fotografii vhodnou na průkaz (minimálně 450 x 540 pixelů), doklad totožnosti žáka (občanský průkaz, pas, karta pojištěnce, rodný list), poplatek 400 Kč a pokud je ti méně než 15 let také doklad totožnosti zákonného zástupce.

Více...

Digitální ISIC Školák

Náhledový obrázek

Stáhni si aplikaci Alive App a začni využívat svůj průkaz naplno!

Vydává tvoje škola průkaz ISIC Školák?

Zjisti, jestli můžeš o školní průkaz ISIC Školák požádat za zvýhodněných podmínek přímo ve škole, kterou navštěvuješ. Stačí do pole napsat název školy, nebo adresu. 

Našel jsi svou školu v seznamu? Máš vyhráno, obrať se na školu a požádej o průkaz ve škole.

Škola v seznamu není? Nevadí, průkaz koupíš online: www.isic.cz/objednavka.

Získejte jednorázový průkaz

Objednání průkazu online je rychlé a snadné. Digitální průkaz můžeš mít v mobilní aplikaci již do druhého dne.

Stáhni si aplikaci Alive App a měj všechny výhody svého průkazu vždy po ruce.