Jak si zařídit domácí posilovnu

Domácí cvičení

Problémy s nedostatkem pohybu během lockdownu se nemile začínají podepisovat na zdraví nás všech, ať už jde o to psychické či fyzické. Posilovny však zůstávají i nadále zavřené, tak musíme hledat jiné alternativy. Tou nejjednodušší může být právě domácí posilovna. Nevíš, jak si ji zařídit? Poradíme ti.

4 základní pomocníci pro domácí cvičení

Podložky

Pokud se plánuješ věnovat domácímu cvičení, podložky jsou absolutní základ. Důležité však je koupit tu správnou. Výběr podle barvy nebo vzoru dej stranou a zamysli se spíše nad tím, k čemu budeš podložku používat. Pro jógu jsou nejvhodnější tenké podložky pro domácí cvičení, které jsou lehce lepkavé. Dobře se přilepí k zemi a vytvoří tu správnou oporu pro tvůj ranní Pozdrav slunci. Podložka pro milovníky pilates je velmi podobná té pro jogíny, měla by však být tlustší a pevnější. Tu nejhrubší podložku by pak měli volit nadšenci do cardio a HIIT workoutů, protože nejlépe tlumí nárazy.

 

Švihadlo

Někteří jej nesnášejí, jiní jej milují. Nejenže spálíš hodně kalorií a zapracuješ na koordinaci těla, ale také uděláš něco dobrého pro své srdce a zpevnění kostí. Skákání přes švihadlo není jednoduché, ale výsledky stojí za to. Své o tom ví i spousta celebrit, třeba Justin Bieber nebo Kim Kardashian švihadlo používají pravidelně. A oba vypadají v plavkách dost dobře, ne? U nákupu švihadla je důležité se zaměřit na jeho délku. Konce švihadla, ne rukojetí, by se měla dotýkat tvého podpaží, když si stoupneš na prostředek švihadla oběma nohama.

 

Odporová guma

Odporová guma je skvělým doplňkem pro domácí cvičení z několik důvodů. Je velmi levná, variabilní a skladná. Hodí se tak i na koleje nebo do studentských bytů, které nenabízí příliš mnoho úložného prostoru. Při výběru odporové gumy je taktéž přednostní její využití. Gumy s nejmenším odporem jsou vhodné pro protahování či zlepšování mobility. Mohou se taky hodit pro různé fyzioterapeutické cviky. Střední odpor je ideální pro každodenní posilování a udržování fyzičky. Gumy s největším odporem by pak měli volit ti, kteří se chtějí posunout dál a pořádně si máknout.

  

Činky

Poslední místo na našem seznamu zaujímají činky. To ale rozhodně neznamená, že nejsou stejně přínosné jako zbylé náčiní. Jsou skvělé pro pravidelné posilování, ale také pro zpestření fitness rutiny. I když nejde o ten nejvzhlednější doplněk do bytu, jednoduše je schováš pod postel. Váhu činek vybírej podle toho, čemu se chceš při posilování věnovat. Pokud chceš mít dlouhé a vyrýsované svaly, zvol lehčí činky a více cviků. V případě, že toužíš po mohutnějších svalech, zvol těžší činky, se kterými neuděláš více než 15-20 cviků na jeden zátah.

 

Fotky: Archivy firem

Autor
Tereza Gladišová
Nejvíce utrácím za časopisy, cestování, víno a smaženou rýži s kuřetem. Pokud zrovna nepracuju, vysedávám s kamarády v kavárně, nebo trénuju na maraton. Který stejně nikdy neuběhnu.