Fitness trendy roku 2021

sportovní vychytávky na cvičení

V období pandemie je třeba pečovat o své zdraví a přirozenou imunitu. Vedle správné stravy je důležité pravidelně sportovat. Inspiruj se fitness trendy pro rok 2021.

O čem letos budou básnit nadšenci do fitness?

1. Online cvičení

První příčce bude letos jednoznačně kralovat online cvičení. Jde o jeden z vedlejších produktů pandemie, které jsou příjemné. Nemusíš se platit za permanentku do fitka a trávit spoustu času dojížděním a tahat s sebou oblečení na převlečení. Stačí když si pořídíš podložku na cvičení a můžeš se do toho pustit. Na youtube najdeš plno fitness účtů, takže se rozhodně nebudeš nudit. Milovníky jógy nadchne Yoga with Adrienne, ti, co si rádi dají do těla ocení videa od Sydney Cummings a ti, kteří nedají dopustit na tanec, budou nadšení z tohoto Tik Tok Dance Party workoutu od MadFit.

2. Nositelná technologie

Tento trend v posledních letech narůstá na síle a vypadá to, že tu s námi zůstane už na pořád. Už dávno nejde jen o krokoměry nebo počítadla kalorií. Chytré hodinky ti pomůžou se sledováním sportovní aktivity, spánku, krevního tlaku, srdečního tepu či saturace krve kyslíkem. Můžeš tak sledovat pozitivní vlivy aktivního života na své zdraví. Skvělým pomocníkem ke sportu a zároveň elegantním doplňkem je novinka od Xiaomi Mi Watch Lite. Můžeš je používat na 11 různých sportů včetně plavání, vydrží až 9 dní a jsou plně nabité za 2 hodiny. K tomu navíc můžeš monitorovat srdeční frekvenci, spánek, počet kroků a spálené kalorie.

chytré hodinky na cvičení Mi Watch Lite

Pokud ti ani tohle nestačí a vyžaduješ ke svému sportu ještě výkonnější technologii, pak tě nadchnnou Mi Watch. Tahle nadupaná vychytávka podporuje 100 cvičení, vydrží 16 dnů na jedno nabití a umí monitorovat kyslík v krvi, výši stresu, dech, tělesnou energii, srdeční frekvenci a spánek. Můžeš vybírat z šesti barev řemínků a vytvořit si svůj vlastní ciferník z oblíbené fotky. S platným průkazem ISIC získáš po registraci a zadání čísla průkazu na stránkách e-shopu Xiaomi 10% slevu!

sportovní hodinky na cvičení

3. Cvičení s vlastní váhou

Cvičení s vlastní váhou se těší vysoké popularitě. Dá se dělat v obyváku i parku a nepotřebuješ speciální sportovní vybavení. Navíc je tento druh cvičení velmi efektivní, kombinuje cardio a posilování, cílí na celé tělo, zvyšuje flexibilitu a buduje výdrž. Co si víc si od tréninku přát? Pokud si chceš dát do těla a cvičení s vlastní váhou je ti blízké, není nic jednoduššího než prohledat youtube. Najdeš zde mraky videí. Nás baví třeba toto půlhodinové HIIT cvičení, při kterém se vždy pořádně zapotíme.

Chceš začít pravidelně sportovat, ale nevíš jak na to? Pak se ti bude hodit náš článek, ve kterém ti poradíme pět tipů, díky kterým se z tebe lehce stane aktivní člověk.

Autor
Tereza Gladišová
Nejvíce utrácím za časopisy, cestování, víno a smaženou rýži s kuřetem. Pokud zrovna nepracuju, vysedávám s kamarády v kavárně, nebo trénuju na maraton. Který stejně nikdy neuběhnu.