SOUTĚŽ: Zadov – pohodová zimní dovolená na Šumavě!

Lyžování na Zadově s ISIC slevou

Lyžařský areál Zadov – Churáňov je vstupní bránou do Národního park Šumava a využijete zde celkem 8 sjezdovek s celkovou délkou 4,5 km a 7 přepravních zařízení o celkové kapacitě více než 6 000 osob/hod.

Lyžování na Šumavě

Většina sjezdovek je uměle zasněžovaných a na některých sjezdovkách je provozováno i večerní lyžování.
Díky lehkému a středně těžkému profilu sjezdových tratí je areál Zadov vyhledávaným areálem pro rodinnou dovolenou, jarní prázdniny nebo školní lyžařské kurzy.

Lyžařský areál Zadov se skládá z několika dalších areálu. V areálu Kobyla využijete celkem pět sjezdových tratí mírné až střední obtížnosti, v délkách až 800 m, na které se dostanete díky moderní čtyřsedačkové lanovce. Dále zde naleznete snowpark s přírodními i umělými překážkami, malý vlek, lyžařskou školu s vlastním výukovým hřištěm a pohyblivým kobercem, půjčovnu lyží a snowboardů, 3 rychlá občerstvení a dětský kolotoč.

Areál Kobyla je uměle zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování.
Pod vrcholem Churáňov leží další areál – Zadov – Churáňov. Ten obsluhuje starší jednosedačková lanovka, ale využijete zde nejdelší a rozmanité sjezdovky červené i modré obtížnosti o délce přes 1 kilometr.

Lyžařský areál u Horejšů

Třetím střediskem je rodinný areál u Horejšů, který je také zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování. Areál s výukovým hřištěm a 300 metrů dlouhou pomou naleznete ve střední části Zadova. K dispozici zde máte největší půjčovnu lyží.
Na běžkách si můžete projet přes 50 km pravidelně strojově běžeckých tras, které navazují na další trasy po Národním parku Šumava. Výchozím bodem pro běžkaře je pro vás Churáňov, odkud vedou trasy na Zlatou studnu, Horskou Kvildu, Popelnou, Nové Hutě a do Borových Lad.

Lyžování na Zadově

V celém areálu Zadov využijete přes 600 parkovacích míst pro auta, která jsou zdarma a většinou v těsné blízkosti sjezdovek. Všechny skipasy zakoupené na LD Kobyla platí i na výše uvedená střediska včetně areálů Nové Hutě, Kvilda a Kubova Huť. Celý areál Zadov je obsluhován místním skibusem, který zajíždí i do okolních obcí.
Provozní doba areálů: 8:30 – 16:00 DENNĚ
18:00 – 21:00 večerní lyžování úterý – neděle.

ISIC TIP: 15% sleva na večerní lyžování pro držitele ISIC, ITIC, IYTC a ALIVE průkazů
Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Výherci soutěže
Nikola Hamplová, Jitka Mašlová, Petra Sedláková, Filip Tichý, Marek Pícha, Alan Dymchenko, Tomáš Kořínek, Alexandra Kantorová, Karolína Opavová, Hana Mužíková

Autor
Jakub Srněnský