Užijte si prázdniny za babku!

Užij si levné cestování

Prázdniny právě začaly! Máte za sebou první brigády, ale stále hluboko do kapsy? Zatím jste se nikam nepodívali? Právě pro vás je tento článek jako stvořený! Přečtěte si tipy, jak se nevydat ze všech úspor a užít si super léto plné zážitků. Ať sami nebo ve dvou, vždy je možnost zažít spoustu legrace. Že nemáte kamarády? Zvedněte se ze židle a vyrazte ven. V kotli pod podiem svojí oblíbené kapely nebo na cestách si je jednoduše najdete, a navíc budete mít společné téma ke konverzaci!

Vezměte to stopem

Myslíte si, že cestování je jen otázka peněz? Ne, je to především o schopnosti mít dobrý nápad a ty správné informace. Pokud jste velcí dobrodruzi a máte na to, vyrazte stopem. Sice ušetříte za cestu, ale zase ten adrenalin, jestli vás řidič, kterého jste si stopli odveze tam, kam jste se domluvili, za to kolikrát nestojí. Do zahraničí můžete vyjet s Eurolines, nebo s RegioJetem, kteří mají vždy nachystanou letní akci, jen je potřeba o akci vědět co nejdříve a své plány uzpůsobit destinaci, aneb tam, kde je to finančně nejdostupnější pro zvolený dovolenkový rozpočet. S průkazem ISIC máte slevy na jízdné celoročně.

Festival soukromě

Oheň, buřty a nějaká ta akce, to je vždy perfektní. Navíc, když se sejde i někdo, kdo umí brnknout do kytary. Jistě si pamatujete nějaké písničky od táboráku, třeba když jste byli malí nebo jezdili na letní pobytové tábory. Nikdo po vás nechce výkony ala japonské karaoke, je příjemné si zazpívat. Pokud se na to cítíte, překonejte stud a rozjeďte to. Nejen, že získáte obdiv kamarádů, ale užijete si legraci za pakatel. Už jste si koupili lístek na festival? Že je moc drahý? To jste asi ještě nevěděli, že s průkazem ISIC máte letní festivaly s parádní slevou. A že jich není málo. Stále ještě máte možnost navštívit dvanáct ze 30 festivalů, které jsme letos pro vás připravili.

Spěte sladce

Co byste dali za spaní ve 4 hvězdičkách? A co byste dali za spaní po 1000 hvězd? Letošní léto je velmi teplé i v noci, což umožňuje spaní pod širákem. Kdy jindy si můžete vychutnat to ticho a klid než uprostřed lesa nebo louky jen za svitu měsíce? Teplé noci přímo vybízí k této formě přespání, navíc, když vám začne být zima, můžete se ohřát u ohně nebo u někoho ve spacáku. Pokud máte možnost si na cestách půjčit auto, zvolte „kombíka“ nebo dodávku, kde se ve dvou pohodlně vyspíte. Zážitek zaručen. S průkazem ISIC máte slevu i na ubytování! Jen po České republice můžete vybírat z různých typů ubytování.

Adrenalin v Čechách

Že to do Chorvatska nebo na Lago di Garda letos nedáte? Vltava nebo Sázava jsou jasná volba. Podmínky sjízdnosti na českých a slovenských řekách jsou ideální. Teď už jen stačí si sbalit stan, najít si parťáka do loďky a vyrazit! S průkazem ISIC máte slevu na linky českých autobusových dopravců i přes léto. Jihočeský vodácký autobus bude břehy Vltavy a lipenské nádrže křižovat až 9x denně na dvou autobusových linkách až do neděle 3. 9. 2017. Pokud nejste zapálení vodáci, na kole zvládnete také objet mnoho míst. Nejen, že si nově můžete kola vypůjčit přímo s Českými drahami, můžete navštívit mnoho kulturních památek po celé republice se slevou s ISIC!

Ohoz na léto

Venku to peče, člověk by nejradši chodil celé dny jen v plavkách. Znáte tu hrůzu, když se někam balíte a rádi byste trochu obměnili šatník, nebo si něco dokoupili? Pokud máte hluboko do kapsy, není nic snazšího než navštívit blízký second hand, kde jistě najdete super modely za pár korun. Další možnost je si prohodit pár kousků se svými přáteli. Vždy někdo něco nechce a druhému se to nehodí, vám třeba ano. To platí i pro výbavu třeba na stanování, kempování a jiné. S průkazem ISIC můžete super kousky pořídit ve Wooxu a to s 50% slevou! Pokud potřebujete doplnit sportovní nebo outdoorové vybavení, použijte ISIC v Hervisu nebo ve Sportisimu.

ISIC TIP: Nezapomínejte na letní soutěže, ve kterých se dá vyhrát mnoho hodnotných cen

Na www.mujisic.cz se můžete zúčastnit soutěží o lístky na festivaly, vstupy na akce nebo jízdenky po Evropě. Třeba i vám průkaz ISIC umožní si užít léto nabité zážitky! Průkazy ITIC a ALIVE je také možné využít na mnoha místech. Podívejte se na přehled slev na www.isic.cz.

Autor
Jakub Srněnský