226-222-333 9:00 - 17:00
  • en
  • cs

Průkaz ISIC

Co je ISIC?

ISIC (International Student Identity Card) je jediný celosvětově uznávaný doklad prokazující status studenta střední, vyšší odborné nebo vysoké školy a vybraných jednoletých pomaturitních studijních oborů. Průkaz vydává světová organizace ISIC Association pod záštitou UNESCO, to již více než 65 let!
Kromě mezinárodního uznání statusu studenta na držitele čeká velké množství výhod po celém světě. ISIC je platný ve 130 zemích, takže jej můžete dohromady uplatnit na více než 130 000 místech, z toho Vás čeká přes 2 200 slev jenom v ČR. ISIC také funguje jako doklad o studiu ve veřejné dopravě v ČR.

Průkaz ISIC může být vystaven studentům SŠ, VOŠ a VŠ, a to pouze studentům prezenčního studia na školách působících v ČR. Není stanovena žádná věková hranice, platí pouze omezení dle školy.
Platnost průkazu je vždy od začátku září jednoho roku do konce prosince následujícího roku.

Existují dva druhy průkazu ISIC – jednorázový průkaz, který si můžete koupit online či v síti našich agentských prodejců, nebo rozšířenější školní průkaz ISIC, který vydávají přímo samy školy: ať střední nebo vysoké. Platnost školního průkazu je možné jednoduše prodloužit – více informací o možnosti prodloužení platnosti vám poskytne kontaktní osoba na vaší škole.

Nevíte, zda máte nárok na průkaz ISIC?

Podívejte se na Pravidla použití průkazů a karet a zjistíte, jestli můžete o průkaz ISIC požádat. Více informací zde (4.1.3. Pravidla získaní a použití ISIC).

Nárok na mezinárodní průkaz ISIC například nemají:

  • studenti kombinovaných a dálkových forem studia,
  • studenti škol v zahraničí (včetně zahraničních poboček českých škol)
  • studenti vojáci/policisté z povolání nestudující civilní programy,
  • studenti škol nezapsaných do rejstříku škol a školských zařízení dostupného zde.

Chci si pořídit školní průkaz ISIC

Pořízení školního průkazu je tou nejlepší variantou, jak získat ISIC. Platnost průkazu ze školy je možno jednoduše prodloužit a samotný ISIC má více funkcí.

Zadáním názvu školy do níže uvedeného formuláře zjistíte, zda i vaše škola průkazy vydává a na koho se můžete přímo obrátit, ať už pro objednání nového průkazu nebo pro prodloužení platnosti již vydaného ISIC.

Výběr školy

Chci si pořídit jednorázový průkaz

Jednorázový průkaz má fixní platnost na jeden školní rok, prodloužení platnosti není možné. Můžete o něj zažádat pomocí našeho online systému nebo si jej nechat vystavit osobně u některého z našich partnerských prodejců. K vystavení průkazu ISIC budete potřebovat: barevnou průkazovou fotografii, doklad totožnosti, vyplněnou žádost o průkaz s razítkem školy (potvrzení o studiu nesmí být na žádosti staré déle než 2 měsíce) a poplatek 350 Kč.

Objednat průkaz online
Objednání průkazu online je rychlé a snadné. Hotový průkaz Vám během pár dní doručíme na jakoukoliv adresu.
Osobní vystavení průkazu
Navštivte některé z řady našich partnerských výdejních míst a vyřiďte si průkaz na počkání!

Výhody s ISIC

Doprava
Po celé ČR můžete využít dopravní sítě všech autobusových i vlakových dopravců. S průkazem ISIC získáte 75 % slevu z obyčejného jízdného v rámci ČR (mimo MHD). Platný průkaz ISIC lze dále využít u smluvených dopravců, kteří nabízejí výhody držitelů ISIC v rámci MHD nebo při výjezdech do zahraničí. S průkazem ITIC, IYTC nebo ALIVE můžete využít slevy po celé ČR na linkách jednotlivých dopravců.
Pojištění
Cestovní pojištění UNIQA je jediným oficiálním pojištěním k průkazům ISIC, ITIC a ALIVE. Tento benefit patří mezi držiteli průkazů mezi nejoblíbenější. Cestovní pojištění je možné sjednat již od 200,- Kč, se sporty již od 350,- Kč za rok. Velkou výhodou je připojištění na nebezpečné sporty. Obliba pojištění je také díky možnosti pojištění na dlouhodobý výjezd do Evropy i do celého světa.
Slevy
Cestujte, objevujte, ochutnávejte a bavte se levněji! Po celém světě na vás s průkazem ISIC čeká tisíce výhod. Pravidelně pro vás připravujeme slevy až 50 % v e-shopech, restauracích, divadlech, knihkupectvích nebo na festivalech či ve ski-areálech. S průkazem ISIC máte na víc!
  • Alza Exkluzivní slevy až 30%.
  • Vodafone Studentský tarif #jetovtobě.
  • KFC Twister a Zinger za cenu 110 Kč
  • Knihy Dobrovský 10% sleva na veškerý sortiment
[reklama_left]
[reklama_right]