fbpx
Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq

Průkaz ISIC

Co je ISIC?

ISIC (International Student Identity Card) je jediný celosvětově uznávaný doklad prokazující status studenta střední, vyšší odborné nebo vysoké školy a vybraných jednoletých pomaturitních studijních oborů. Průkaz vydává světová organizace ISIC Association pod záštitou UNESCO, a to již více než 65 let!

Jaké jsou výhody průkazu ISIC?

Kromě mezinárodního uznání statusu studenta na držitele čeká velké množství výhod po celém světě. ISIC je platný ve 127 zemích, takže jej můžete dohromady uplatnit na více než 130 000 místech, z toho vás čeká přes 2 200 slev jenom v ČR. ISIC také funguje jako doklad o studiu ve veřejné dopravě v ČR.

Kdo má na ISIC nárok?

Průkaz ISIC může získat každý student, který navštěvuje denní studium, což znamená, že se soustavným způsobem připravuje na budoucí povolání na škole či vzdělávací instituci působící na území České republiky a zároveň splňuje požadavky § 12 zákona č. 117/1995 Sb., tudíž má ze zákona status studenta.

Držitelem průkazu se tedy může stát student vysoké, vyšší odborné, střední, ale také žák základní školy nebo účastník jednoletého kurzu cizích jazyků s denní výukou. Přehled škol, vzdělávacích institucí a programů, jejichž studenti mají nárok na průkaz ISIC, najdete v dokumentu Pravidla používání průkazů a karet, bod 4.1.3.

Pro žáky základních škol existuje varianta průkazu ISIC SCHOLAR.

Kdo na ISIC nárok nemá?

Nárok na mezinárodní průkaz ISIC například nemají:

  • studenti kombinovaných a dálkových forem studia,
  • studenti škol v zahraničí (včetně zahraničních poboček českých škol)
  • studenti vojáci/policisté z povolání nestudující civilní programy,
  • studenti škol nezapsaných do rejstříku škol a školských zařízení dostupného zde.

Podívejte se na Pravidla použití průkazů a karet a zjistíte, jestli můžete o průkaz ISIC požádat. Více informací najdete přehledně zde (4.1.3. Pravidla získaní a použití ISIC).

Jak průkaz ISIC pořídit?

Existují dva druhy průkazu ISIC – rozšířenější školní průkaz ISIC, který vydávají přímo samy školy. Pokud zrovna vaše škola průkaz nevydává, využijte jednorázový průkaz ISIC, který si můžete koupit online či v síti našich agentských prodejců.

Jaké doklady jsou k získání ISIC potřeba?

  • V případě školního průkazu se informujte na podmínky vystavení přímo ve škole, získáte zde nejpřesnější informace.
  • K vystavení jednorázového průkazu ISIC budete potřebovat: barevnou průkazovou fotografii (2,8 x 3,4 cm), doklad totožnosti, vyplněnou žádost o průkaz s razítkem školy a poplatek 350 Kč. U studentů mladších 15 let musí žádat za studenta jeho zákonný zástupce.

Jak dlouho průkaz ISIC platí?

Platnost průkazu ISIC je vždy od začátku září jednoho roku do konce prosince následujícího roku.

  • Platnost školního průkazu je možné navíc každý rok jednoduše prodloužit pomocí revalidační známky – více informací vám poskytne kontaktní osoba na vaší škole.
  • Platnost jednorázového průkazu prodlužovat nelze – když se blíží konec platnosti, je potřeba si pořídit nový.

Vydává vaše škola průkazy ISIC?

Zjistěte, zda můžete o školní průkaz ISIC požádat za zvýhodněných podmínek přímo ve škole, kterou navštěvujete.

Přehled institucí, které vydávají průkazy ISIC

Pokud svou školu v uvedeném seznamu nenajdete, máte možnost získat jednorázový průkaz přímo u nás – online  nebo  osobně.

Získejte jednorázový průkaz ISIC

Pokud vaše škola průkaz ISIC nevydává, máte možnost jej pořídit online přímo u nás. Nebo si jej nechat vystavit osobně u některého z našich partnerských prodejců.

Vyberte si z více než 2 200 slev

Studentský účet G2
Studentský účet G2

Copyright ©2020 ISIC.cz • GTS ALIVE, s.r.o.