SOUTĚŽ: Metronome Festival Prague 2019

Metronome Festival Prague, který patří mezi tři největší hudební festivaly v České republice, oznamuje kompletní program letošního ročníku. Hlavními hvězdami festivalu jsou Liam Gallagher, zpěvák legendárních Oasis, Morcheeba, Kraftwerk nebo Primal Scream.

Metronome Festival Prague nesází jen na velké hvězdy

Dává také velký prostor progresivním umělcům z celého světa a napříč žánry. Na Moon Stage pojede párty až do ranních hodin, představí se zde hvězdy new rave Digitalism a DJ Danny Howard hvězda legendární rozhlasové stanice BBC Radio 1.

Další zajímavou kapelou je moderní soul legendární značky XL recordings Jungle, femme fatale letošního ročníku Anna Calvi, dále Noga Erez, nebo dvojice na pomezí elektroniky a world music Ätna, speciální koncert po dlouhé době odehrají také Ohm Square. Festival dále nabídne skupiny jako WWW, Khoiba, Blackwave., Lauran Hibberd, Floex & Tom Hodge nebo Lenka Dusilová.

Účastníky čeká také zajímavý doprovodný program

Hlavním tématem bude vzdělávání, věda a technologie. „Někdo ještě studujeme, někdo máme děti ve škole a čím dál tím víc nám dochází, že vzdělání, kterého se nám a našim dětem dostane, je to hlavní, co rozhodne o budoucnosti této země. Zábavnou formou budoucnost vzdělávání otevřeme,“ řekl David Gaydečka, ředitel festivalu.

Dramaturgie vždy připravuje minimálně jeden unikátní koncert s programem, který je připraven pouze pro tuto příležitost. Letos padla volba na výrazné ženské zpěvačky a hudebnice, které se setkají v rámci koncertu Hlasy svobody.

Jeho uskutečněním hodlá dramaturgie festivalu nejen prezentovat naši pestrou ženskou hudební scénu, ale také mezi prvními oslavit třicáté výročí nástupu demokracie v České republice, které připadá na letošní rok.

Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Výherci soutěže
Barbora Šponarová
Kristýna Pavelková
Autor
Jakub Srněnský