fbpx
Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq

Průkaz ISIC SCHOLAR

Co je ISIC SCHOLAR

ISIC (International Student Identity Card) je jediný celosvětově uznávaný doklad prokazující status studenta a ISIC SCHOLAR (Školák) je jeho variantou pro základní školy. Průkaz vydává, stejně jako standardní ISIC, světová organizace ISIC Association pod záštitou UNESCO, a je platný ve 127 zemích. Všichni držitelé průkazu ISIC SCHOLAR tedy mohou využívat stejných výhod jako držitelé průkazu ISIC.

Jaké jsou výhody průkazu ISIC SCHOLAR?

Na žáka i celou rodinu čekají slevy na více než 2 200 místech v ČR a další ve 127 zemích světa. ISIC Školák je také akceptován mnoha institucemi nebo ve veřejné dopravě jako potvrzení věku žáka.

Průkazy vydané školami navíc slouží rovněž jako čipová karta do školních systémů (vstup, školní jídelna, knihovna, apod.).

Kdo má na ISIC SCHOLAR nárok?

Průkaz ISIC SCHOLAR může být vystaven žákům základních škol na území ČR, které jsou zapsané v rejstříku škol a školských zařízení.

Kdo na ISIC SCHOLAR nárok nemá?

Nárok na průkaz ISIC SCHOLAR například nemají:

  • studenti víceletých gymnázií, jelikož ti mohou požádat o standartní průkaz ISIC
  • žáci škol nezapsaných do rejstříku škol a školských zařízení dostupného zde.

Podívejte se na Pravidla použití průkazů a karet a zjistíte, jestli můžete o průkaz ISIC SCHOLAR požádat. Více informací najdete přehledně zde. (4.2. ISIC SCHOLAR/ŠKOLÁK).

Jak průkaz ISIC SCHOLAR pořídit?

Existují dva druhy průkazu ISIC Školák – rozšířenější školní průkaz ISIC SCHOLAR (ve školách známý pod názvem ISIC Školák), který vydávají přímo samy základní školy. Pokud zrovna vaše škola průkaz nevydává, využijte jednorázový průkaz ISIC SCHOLAR, který si můžete koupit online či v síti našich agentských prodejců.

Jaké doklady jsou k získání ISIC SCHOLAR potřeba?

  • V případě školního průkazu ISIC SCHOLAR (Školák) se informujte na podmínky vystavení přímo ve škole, získáte zde nejpřesnější informace.
  • K vystavení jednorázového průkazu ISIC SCHOLAR budete potřebovat: barevnou průkazovou fotografii (2,8 x 3,4 cm), doklad totožnosti žadatele (například rodný list, pas, občanský průkaz..) i jeho zákonného zástupce, vyplněnou žádost o průkaz a poplatek 350 Kč.

Jak dlouho průkaz ISIC SCHOLAR platí?

  • Platnost školního ISIC SCHOLAR (Školák) může být až pět let. Platnost začíná vždy v září a je omezena délkou docházky na školu: žák v první třídě tedy bude mít ISIC až do konce páté třídy, deváťák jen na rok. Informujte se proto, zda vaše škola průkazy vydává.
  • Platnost jednorázového průkazu ISIC SCHOLAR je jeden školní rok, resp. vždy od začátku září jednoho roku do konce prosince následujícího roku.

Vydává vaše škola průkazy ISIC SCHOLAR?

Zjistěte, zda můžete o školní průkaz ISIC SCHOLAR požádat za zvýhodněných podmínek přímo ve škole, kterou navštěvujete.

Přehled institucí, které vydávají průkazy ISIC SCHOLAR

Pokud svou školu v uvedeném seznamu nenajdete, máte možnost získat jednorázový průkaz přímo u nás – online  nebo  osobně.

Získejte jednorázový průkaz ISIC SCHOLAR

Pokud vaše škola průkaz ISIC SCHOLAR nevydává, máte možnost jej pořídit online přímo u nás nebo si jej nechat vystavit osobně u některého z našich partnerských prodejců.

Vyberte si z více než 2 200 slev

Xiaomi
Xiaomi
Xiaomi
Xiaomi

Copyright ©2020 ISIC.cz • GTS ALIVE, s.r.o.