SOUTĚŽ: Lanois a Snares i Open Mike Eagle

Lanois a Snares i Open Mike Eagle.

Objevný, odvážný, multižánrový. Tak definují pořadatelé mezinárodní hudební festival Struny podzimu. Ani 22. ročník, který se uskuteční od 9. října do 10. listopadu, nezůstane této charakteristice nic dlužen.

Do Prahy přijede průkopník minimalismu Terry Riley, vokální ansámbl Ars Nova Copenhagen s dirigentem Paulem Hillierem, duo virtuosů Michel Camilo a Tomatito, vůdčí osobnost elektronické scény Venetian Snares ve společném projektu s uznávaným producentem a hudebníkem Danielem Lanoisem nebo charismatická zpěvačka Lizz Wright.

11 koncertních večerů

Festival nabídne celkem 11 koncertních večerů. Program stejně jako v předchozích ročnících přinese vybraný mix jazzu, klasiky, tradice i experimentu, zároveň naváže na loňský ročník, kdy se žánrové zaměření rozšířilo o country, hip hop či tradiční irskou hudbu.

„Bluegrass pro 21. století představí živelná kapela Punch Brothers s frontmanem Chrisem Thilem, fanoušky irského folku potěší koncert Andyho Irvinea a Paula Bradyho, dvojice, která zásadně ovlivnila zvuk a styl této scény, hip hopovou linku letos reprezentuje art-rapový Open Mike Eagle.

„Jeho poslední album Brick Body Kids Still Daydream označují kritici jako rapperovu dosud nejsilnější nahrávku a například kultovní magazín Rolling Stone jej zařadil mezi 50 nejlepších desek roku 2017. Eaglův alternativní hiphopový styl je typický ležérním flow a lyrickými vzlety fantazie,“ říká programový ředitel festivalu Vilém Spilka.

Dalšími hudebníky, kteří ozdobí Struny podzimu, jsou brazilský kytarista a klavírista Egberto Gismonti a srbský houslový virtuos Nemanja Radulović. Českou scénu zastupuje písničkářka Dagmar Voňková. Vstupenky na koncerty jsou v prodeji na webu festivalu a v běžných předprodejích.

ISIC TIP: 20% sleva na vstupenky od II. kategorie. pro držitele ISIC, ITIC, IYTC a ALIVE průkazů!!!
Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Výherci soutěže
Michaela Kadlecová, Aleksandr Korolev, Kristýna Kurková, Eliška Prokopičová, Alžběta Šidlová
Autor
Jakub Srněnský