Na Metronome Festival Prague vystoupí špička!

Massive Attack v Praze

Metronome Festival Prague 2018 přiveze legendy elektronické hudby Massive Attack. Festival proběhne ve dnech 22. – 23. června 2018 na pražském Výstavišti. Vstupenky jsou již v prodeji na www.metronomefestival.cz a v síti Ticketpro.

Massive Attack patří mezi nejzásadnější kapely elektronické hudby a 90. let vůbec. V Praze se navíc na Metronome Festivalu potkají s dalšími ikonami žánru The Chemical Brothers. Massive Attack jsou na hudební scéně proslulí i četnými spolupracemi s předními zpěváky nejrůznějších žánrů. Společné nahrávky mají mj. s Madonnou, Davidem Bowiem nebo Damonem Albarnem z Blur či Gorillaz. Jejich hudba zní v řadě filmů včetně oscarového Matrixu.

Massive Attack v Praze

Na Metronome Festival Prague přijedou Massive Attack v plné koncertní sestavě, tedy s živou kapelou a s výrazným vizuálním doprovodem, který se nespokojí jen s výtvarným rozměrem show, ale zpravidla reaguje i na nejaktuálnější společenské a politické události, které umělecky reflektuje.

Není divu: ve svém středu stále mají Roberta „3D“ Del Naja, streetartového výtvarníka, o němž se spekuluje, že by mohl být tajemným Banksym, slavným graffiti umělcem tajícím svoji identitu.

Jednou z indicií je fakt, že se Banksyho díla už několikrát objevila ve městech, v nichž právě koncertovali Massive Attack. Čeká v tomto smyslu Prahu nějaké překvapení?

Chybět nebudou ani další kapely, Tata Bojs oslaví 30 narozeniny

Z dalších účinkujících Metronome Festivalu Prague 2018 byli již ohlášeni například hvězdy elektronické hudby The Chemical Brothers, mladý písničkář Tom Odell, rockové ikony John Cale a David Byrne nebo DJ sety Faithless a bubeníka skupiny Blur Davea Rowntreeho. Českou scénu budou reprezentovat Tata Bojs, kteří si na celodenní oslavu svých třicátých narozenin přizvali kapely Midi Lidi, Zrní a Umakart.

Autor
Jakub Srněnský