Festival LSSH – Mediterraneo – hudba Středozemí

Mediterraneo, hudba Středozemí

Letošní 19. ročník „Mediterraneo“ mezinárodního festivalu Letní slavnosti staré hudby představí hudbu Středozemí. Nabídne řadu skvělých koncertů v podání špičkových zahraničních interpretů z Francie, Španělska, Německa, Belgie, Polska či Itálie. Koncerty se konají v krásných historických sálech.

Kouzlo středomořských mystických příběhů

Program zavede posluchače do hudebního světa Středozemí a jeho mystických příběhů antických bájí. Úvodní koncert festivalu, Královny Středomoří, představí výběr z vokálních skvostů francouzského královského dvora v podání hvězdné světové sopranistky Véronique Gens a vynikajícího francouzského ansámblu Les Ambassadeu.

Opera a operní árie

Dechberoucí krásu italských operních árií na témata antických mýtů odhalí koncert nazvaný Láska a zrada, který představí úžasnou německou sopranistku Hannu Herfurtner v doprovodu proslulé Lautten compagney BERLIN.

Taneční rytmy přímořských krajů od Španělska až k branám Orientu s názvem Un compás přiveze známý baskický soubor Euskal Barrokensemble, rozšířený tentokrát o fenomenálního hráče na setar Kiyu Tabassiana.

Hudební milostná dobrodružství

Závěrečný koncert festivalu, Evropa galantní , zazní ve Dvořákově síni Rudolfina v podání sedmi špičkových zahraničních sólistů a spojených souborů Les Folies françoises a Collegium Marianum. Představí koncertní provedení opery A. Campry L’Europe galante na téma milostných dobrodružství a námluv od Španělska přes Itálii až po Turecko.

Více o programu na webu https://www.letnislavnosti.cz/.

Autor
Jakub Srněnský