Festival Letní slavnosti staré hudby slaví 20 let!

Letošní jubilejní 20. ročník mezinárodního festivalu Letní slavnosti staré hudby představí několik podob hudebních festivit a nabídne řadu skvělých koncertů v podání špičkových zahraničních i českých interpretů, mj. z Francie, Španělska, Německa, Belgie, Velké Británie či Itálie.

Koncerty se konají v krásných historických sálech (Zámek Troja, Rudolfinum, Divadlo ABC, Břevnovský či Anežský klášter ad.). K oslavám neodmyslitelně patří i tanec, který zpestří hned několik festivalových večerů.

Klasika se rozezní v kostele

Zazní například strhující oslavná díla benátských a saských chrámů 17. století (koncert Jubilate Deo v kostele sv. Šimona a Judy), mistrovské kusy pro violu da gamba a loutnu (Due Virtuosi v Břevnovském klášteře) nebo překrásné mariánské nešpory mistrů renesanční polyfonie (Rosa Mystica).

Na programu je také vystoupení slavného italského harlekýna Enrica Bonavery či humorné taneční představení Balet o kávě, v němž doslova ožije kompletní kávový servis. V úchvatných kostýmech ve stylu míšeňského porcelánu se představí polský baletní soubor Cracovia Danza za doprovodu souboru Collegium Marianum.

Festival dále láká na večer s názvem V zahradách múz

V nádherném prostředí Zámku Troja, v jehož průběhu budeme mít možnost spolu se sopranistkou Chantal Santon-Jeffery okusit atmosféru proslulých pařížských salonů 18. století.

V Zámku Troja proběhne i cesta za španělským temperamentem, kterému místní říkají „corazón español“. Zpívat bude proslulá Anna Reinhold, již doprovodí katalánské kvarteto Exclamatio a skvělý argentinský hráč na kytaru a další drnkací nástroje Quito Gato.

Velkolepým závěrem festivalových oslav bude komponované hudebně-taneční představení Večer pro krále v Rudolfinu, na němž se jako sólisté představí věhlasní pěvci Katherine Watson a Reinoud Van Mechelen a dvojice tanečníků z francouzského souboru Les Cavatines.

Více o festivalu na webu a zde.

Autor
Jakub Srněnský