Objev svět glampingu

Glamping

Láká tě představa víkendu stráveného v přírodě, kde budeš přes den poslouchat šum lesa a zpěv ptáků a večer pozorovat hvězdy na noční obloze? Že nocování pod stanem není úplně tvůj šálek kávy? Nevadí, máme pro tebe řešení – zkus glamping!

Kempuj ve stylu

Glamping je trendem několika posledních let. Jedná se o způsob ubytování, který kombinuje kouzlo kempování v přírodě s luxusem hotelových apartmánů. Doslova znamená „glamorous camping“ neboli okouzlující kempování. Krásy okolní přírody si tak můžeš užívat bez kompromisů. Už nebudeš muset řešit nerovnou podlahu během spaní ve stanu ani promoklé věci po nočním dešti. Naopak, vyspíš se na kvalitní posteli a každé ráno začneš vychutnáním horké kávy s naprosto dokonalým výhledem.

Glamping neznamená jen hezký stan, podoba jednotlivých příbytků je velmi různorodá. Vybírat můžeš mezi designovými sruby uprostřed lesů, chatičkami umístěnými na vodní hladině, jurtami na loukách nebo treehousy. Některé z nich nabízí jednoduché základní vybavení, v jiných najdeš pohodlné postele, plně vybavenou kuchyň, vanu s horkou vodou nebo stylovou závěsnou houpačku. Mnoho obydlí je vybaveno také solárními světly nebo krbovými kamny. Stačí se podívat na úžasnou fotogalerii, kterou najdeš na Instagramu pod hashtagem glamping a jsme si jistí, že tomuto trendu rychle propadneš.

V zahraničí už je tento koncept poměrně dlouho zavedený, čemuž odpovídá i široká nabídka ubytování. Spoustu skvělých míst najdeš ale také u nás, a to v nejrůznějších koutech celé republiky. Cena za ubytování ve stylu glamping je samozřejmě nesrovnatelná s náklady, jaké jsou u klasického stanování. Noc se pohybuje zhruba mezi 1500 a 5000 korunami. Za ten nezapomenutelný zážitek se ale určitě vyplatí sáhnout trochu hlouběji do kapsy.

Místa, která stojí za to vyzkoušet

Treehouses Sněžník – dřevěný domek v korunách stromů v pohoří Kralického Sněžníku. Využít můžeš také finskou saunu a posezení s ohništěm a grilem.

PokojCzech – luxusní stan uprostřed sadu u Nezabudic na Křivoklátsku. Součástí je úžasná postel s baldachýnem, velká terasa a gril.

Hausboaty Ypsilon Golf Liberec – 10 stylových dřevem vykládaných hausbótů. Výhledy na jezero a Jizerské hory tě jen tak neomrzí.

Malešov Camp – 8 historických stanů ve vesničce Malešov nedaleko Kutné Hory. Skvělou atmosféru dokresluje středověká krčma s vynikajícím jídlem.

Treehouse pod Ještědem – treehouse pod Ještědem s výhledem do zahrady. Večer si u domku můžeš opéct buřty.

Udělej si další výlet do přírody a poznej krásy Malé Fatry.

Autor
Lenka Kubištová
Miluju sladké snídaně, chození po horách a hraní deskovek. Nejvíc se mi líbilo ve Skandinávii a mým velkým snem je podívat se na Island.
ISIC TIP:

Tip: Objednej si ubytování přes Booking.com a získej cashback ve výši 4 % z ceny tvé rezervace. Více informací najdeš zde.