Miláno není jen městem módy

Miláno není jen městem módy

Myslet si, že Miláno, druhé největší město Itálie, je jen městem módy by byl hřích. A o hříchu by mohl vyprávět Jidáš, kterého můžete vidět na nástěnné malbě právě v Miláně. Za čím jiným kromě Jidáše se vyplatí jet do hlavního města Lombardie?

Už po samotném příletu na letiště Malpensa si budete připadat jako někde, kam patříte odjakživa, nebo kde jste už byli mnohokrát, ač tam jste poprvé. Autentičnost Milána je skutečně… jednoduše autentická. Tři místa, která stojí navštívit.

Miláno – památky které musíte vidět

1) Dóm Duomo Santa Maria Nascentea
Minout tento Dóm, když se nacházíte v centru Milána, by bylo skutečně umění. Do výšky totiž měří více než 150 metrů. Navíc být uvnitř druhé největší italské katedrály a cítit tak svou maličkost, je podobně vzrušující pocit jako stát pod sochou Ježíše v Riu de Janeiro.

2) Kostel Santa Maria delle Grazie
Název kostela vám zřejmě neřekne tolik, jako to, co se nachází uvnitř něho. Respektive v dominikánském klášteře, který je napojen na kostel, se nachází snad nejslavnější freska na světě – da Vinciho Poslední večeře. Katedrála Narození Panny Marie MilánNa zrádce Jidáše a ostatní apoštoly se lze podívat jen na základě předchozí rezervace, tak na to nezapomeňte, pokud chcete toto unikátní dílo vidět na vlastní oči.

3) Opera La Scala
Nemusíte být milovníci opery, abyste ocenili jednu z nejvýznamnějších a nejznámějších oper na světě. Navštívit budovu opery lze i v době, kdy se žádné představení nekoná. Navíc opera se nachází na náměstí Piazza della Scala, kde zároveň můžete navštívit i pomník Leonarda da Vinciho.
Jak se dopravovat po Miláně? Jednou z možností je skútr. Navíc díky průkazu ISIC můžete i ušetřit.

Hned co prozkoumáš Miláno, vydej se třeba do Barcelony na nejlepší party!

 

Autor
Jakub Srněnský
ISIC TIP:

ISIC TIP: Také na poznávací zájezdy do Milána je nutné si sjednat cestovní pojištění. Využijte proto nejvýhodnější nabídku, a to ISIC roční pojištění s krátkodobými výjezdy!