Berlín jako moderní město plné historie

Berlín, moderní město se zajímavou historií

Berlín je letadlem do hodiny, vlakem jste v Berlíně přibližně za čtyři a půl hodiny (samozřejmě když nebude žádné „Spätung“). Už jen pohodlnou dopravní dostupností je pro Čechy Berlín zajímavou destinací, kde si užít prodloužený víkend.

Berlín prošel od konce osmdesátých let velkým přerodem, až se z něho stala opravdová světová metropole. Multikulturalita a kosmopolita čiší z Berlína na kilometry daleko. Během jednoho večera narazíte v berlínských ulicích na lidi z nejrůznějších míst na světě, a i tím dostává Berlín své kouzlo. Co dalšího dělá Berlín Berlínem?

3 místa v Berlíně, která musíte vidět

1) Televizní věž
Ikonická televizní věž, kterou lze spatřit na kilometry daleko, jelikož do výšky měří více než 360 metrů, což z ní dělá čtvrtý nejvyšší bod v celé Evropě. Jedinečný výhled na Berlín a okolí se může umocnit v místní restauraci. A vychytat čas v restauraci společně se západem Slunce, tak to bude zážitek, který ve vás bude rezonovat ještě hodně dlouho.

2) Brandenburská brána
Symbol Berlína. Snad nejznámější místo, které se vybaví každému, když se řekne Berlín. Nachází se na náměstí Pariser Platz, kde je zakončena jedna z nejstarších berlínských ulic Unter den Linden. Určitě se vyplatí si projít celou ulici a dojít až k bráně, odkud můžete pokračovat až do parku jménem Tiergarten, třetího největšího parku v celém Německu.

3) Mauer Park
Jako příjemnou alternativou parku Tiergarten je určitě Mauer Park. Není tak rozlehlý, spíše nenápadný, a tak během dne nabídne více klidu pro odpočinek. Kdo by přece jenom chtěl nějakou zábavu v Mauer Parku, stačí dojít k amfiteátru, kde se pravidelně pořádá karaoke. Toho se můžete zúčastnit samozřejmě i vy.
Díky průkazu ISIC lze využít slevu na městskou hromadnou dopravu po Berlíně a zároveň v rámci jednoho benefitu ušetřit na bezmála 200 místech v Berlíně. Více informací najdete zde.

Autor
Jakub Srněnský
ISIC TIP:

ISIC TIP: Také na poznávací zájezdy do Barcelony je nutné si sjednat cestovní pojištění. Využijte proto nejvýhodnější nabídku, a to ISIC roční pojištění s krátkodobými výjezdy!