10 typů jak ušetřit místo v batůžku

Chuchvalec kabelů, rozlitý šampon nebo prst pořezaný od žiletky. Tak tohle fakt nechcete! Vyhněte se cestovním nehodám a vyzkoušejte důmyslné zlepšováky, které vám usnadní život.

Co ti na cestování nesmí chybět?

Je hodně věcí co si sebou běžně balíme na cesty a co nakonec nikdy nepoužijete, ale je pár těch které se hodí vždy a všude. Jak takové vychytávky na cesty fungují?

1. Schovejte nabíječku a sluchátka do pouzdra od brýlí

Jestli vyloženě netoužíte po tréninku jemné motoriky, neházejte kabely do cestovní tašky jen tak halabala. S radostí se do sebe zaplétají, a jakmile je začnete rozmotávat, začnou se okamžitě utahovat. Když na to ale půjdete chytře, můžete podobné situaci zabránit. Srolujte kabely do pouzdra od brýlí, menší kosmetické taštičky nebo třeba starého penálu. Geniálně jednoduché!

2. Na šampon a krémy si vyrobte pouzdro z brčka

Netahejte se s těžkými šampony, tělovými mléky a všelijakými krémy. Velké lahve nahraďte pouzdrem vyrobeným ze slámky. Sežeňte široké brčko, nastříhejte ho podle potřeby a jeden konec zalepte izolepou nebo opalte zapalovačem. Pak do brčka opatrně nalijte šampon, tělové mléko, gel nebo třeba panáka na kuráž do letadla a znovu zalepte nebo opalte. Jednotlivá brčka můžete popsat, abyste si místo frťana nelokli sprcháče.

3. Fólie zajistí, aby šampon nevytekl

Pokud je pro vás verze s brčky moc velký punk, zůstaňte u klasických cestovních lahviček. Ty sice vypadají líp na pohled, ale mohou vytéct. Aby se vám to nestalo, odšroubujte víčko a hrdlo překryjte průhlednou fólií. Pak lahvičku zavřete a otočte vzhůru nohama. Neteče? Super!

4. Víceúčelový batoh LOAP

Pořiďte si vychytaný batoh, na který je spolehnutí. Třeba multifunkční batoh LOAP YALA, který můžete nosit na zádech i jako tašku přes rameno. Má objem 18 litrů, takže se hodí jako příruční zavazadlo do letadla i na chození po městě. Notebook nebo tablet můžete zastrčit do polstrované kapsy, kde bude jako v bavlnce.

5. Srolujte oblečení do ruličky a šetřete místem

Zapomeňte na tradiční skládání věcí do kufru a začněte z oblečení dělat ruličky. Ušetříte tak mnohem víc místa a můžete si z cest dovézt víc suvenýrů nebo zbrusu nové oblečení. Sami jsme to vyzkoušeli a je to vážně pecka!

6. Falešný balzám na rty

Došel vám balzám na rty? Jásejte! A hlavně ho nevyhazujte. Poslouží jako nenápadná skrýš na peníze. Srolujte bankovky do ruličky a ruličku zasuňte do tuby. Tradá! Po balzámu kapsáři většinou nejdou, snad jen kdyby byl jahodový.

7. Břity od žiletky schovejte do kancelářské sponky

Ztratili jste ochranný kryt na žiletku? Žádný problém! Skočte do papírnictví pro kancelářský klip. Takový ten velký, který jednou secvakne i vaši diplomku. Na žiletku padne jako dělaný. Až příště budete naslepo šmátrat v hygienické taštičce, kousanec od zuřivé žiletky vám nehrozí.

8. Nevyhazujte obaly od starých čoček, hodí se na make-up

Co si jednou nasyslíte, při cestování jako když najdete. Nevyhazujte pouzdra od starých čoček, můžete do nich dát krém nebo třeba tekutá líčidla. To samé platí o plastových obalech od Tic Taců.

9. Schovejte si tubu od vypotřebované zubní pasty

A syslení pokračuje. Tentokrát si nechte prázdnou tubu od cestovní zubní pasty. Před další cestou ji můžete znovu naplnit. Dá se využít i tuba od klasické pasty. Stačí odstřihnout konec, naplnit tubu pastou a konec opět zadělat.

10. Omotejte sluchátka kolem klipu

Nechcete lovit sluchátka po kapsách nebo hledat pouzdro, do kterých jste je schovali? Znovu využijte kancelářský klip. Připněte ho na popruh batohu nebo kabelky a sluchátka kolem něj omotejte. Až zatoužíte po hudebním zpestření, budete mít sluchátka hned po ruce.

Autor
Jakub Srněnský