Pro studenty a žáky z Ukrajiny, kteří jsou v nouzi, vydáváme průkazy ISIC a ISIC Školák zdarma. Více informací najdete zde.
Ми безкоштовно видаємо картки ISIC і ISIC Школяр, всім студентам і школярам України, які знаходяться у скрутній життєвій ситуації. Детальніше за посиланням.

#4 – Jak na hledání první práce si povídáme s HR specialistkou

Podcast Tahák_Ep 1

Tento týden jsme si do studia pozvali Adélu Žofkovou, HR specialistku, se kterou si povídáme o hledání první práce. Co tě na trhu práce čeká, jak si připravit profil úspěšného uchazeče, co se děje během výběrového řízení a jak si práci najít?

Co by si měl student, nebo čerstvý absolvent promyslet, než si začne hledat první práci?

„Těch otázek, které by měl student zvážit, než si začne první práci hledat, je několik. Je dobré začít od začátku. Určitě je důležité vědět, jakou práci hledám. Je důležité si říct, v jakém oboru chci práci najít. Jaké pozice mě lákají. Ale taky důležité je si říct, co mě baví,“ otevírá rozhovor Adéla.

„Ideální pomůckou je myšlenková mapa. Můžu si zakreslit, co čekám já, co očekává zaměstnavatel, co umím, co musím umět, a vlastně mi z toho vyjde, jaká pozice je pro mě vhodná,“ doplňuje.

Poslechni si celý rozhovor s Adélou a připrav se na hledání své první práce.

Nalaď si podcast

Rozhovory najdeš na všech hlavních platformách.

Autor
Tereza Gladišová
Nejvíce utrácím za časopisy, cestování, víno a smaženou rýži s kuřetem. Pokud zrovna nepracuju, vysedávám s kamarády v kavárně, nebo trénuju na maraton. Který stejně nikdy neuběhnu.