Velká změna! ISIC po 10 letech převléká kabát

Všimli jste si? ISIC komunita v letošním roce představuje nový vzhled mezinárodních průkazů i značek ISIC, ITIC a IYTC. Co to znamená pro české držitele průkazů?

ISIC podporuje mezinárodní studentskou komunitu již 65 let. Průkaz ISIC, vytvořen skupinou evropských studentů v roce 1953, se za uplynulou dobu posunul na úroveň, kdy podporuje studenty, učitele a mládež po celém světě. Každý rok miliony studentů využijí ISIC k prokázání svého statusu studenta a k získání tisíců studentských slev, nabídek a služeb po celém světě.

Značka ISIC je tedy založena na hodnotách, kterými jsou inovace, rozvoj a mezinárodní propojení. Za dobu své existence ISIC svůj vzhled již několikrát změnil, avšak tyto zásady zůstávají.

Logo a barvy

Logo obsahuje obnovenou paletu barev, která ale zůstává částečně věrná dosavadním odstínům, a zároveň zahrnuje nový vzhled a dojem. Odstraněním složitosti a datové ikonografie dává nová identita ISIC držitelům karet jasné, jednoduché a profesionální znamení členství v globální komunitě.

Kdy budou vydávány průkazy s novým designem?

Průkaz nového vzhledu bude možné pořídit už pro školní/akademický rok 2019/2020 v našem online systému, a také u našich partnerů (jedná se o průkazy jednorázové). Školní průkazy budou vydávány v novém designu nejprve na většině vysokých škol a od roku 2020 postupně také na školách středních a základních.

Platnost průkazů s původním designem

Průkazy s původním designem budou akceptovány i nadále do vypršení jejich individuální platnosti. Školní průkazy bude možné nadále prodlužovat revalidační známkou, není tedy potřeba žádat o plastovou kartu v nové podobě.

Akceptace průkazů benefitními poskytovateli

Obě podoby průkazů zakládají nárok na poskytnutí výhod po celém světě, můžete se tedy bez obav prokazovat průkazem s novým i starým designem, pokud splňuje podmínky platnosti.

Týkají se změny i průkazů ALIVE?

ALIVE vznikl v České republice s cílem nabídnout zajímavou škálu benefitů širší skupině zájemců. Je to tedy lokální aktivita českého týmu a redesign mezinárodních průkazů ISIC, ITIC a IYTC jej tedy prozatím neovlivní.

Autor
Veronika Vlachová