REVOLUCE v dopravě! 75% sleva jízdného s ISIC!

Revoluce v jízdném, s ISIC máš 75% slevu

Vážení cestující, prosím pozor! Pokud jste zároveň i studující, určitě se už těšíte na velké změny týkající se jízdného v dopravě po celé ČR, které se chystají od 1. 9. 2018. Novinky jsou to celkem milé – žáky a studenty do 26 let čeká 75% sleva z ceny jízdného a co vás jistě neméně potěší, můžete zapomenout na sáhodlouhé fronty na žákovské doklady – k prokázání, že jste student, vám bohatě postačí platný průkaz ISIC!

S ISIC do MHD i na dálkové trasy

Zatímco MHD se větší změny zatím vyhnuly, v rámci ostatních spojů se můžete těšit na tyhle novinky:

  • Zvýhodněné jízdné už neplatí jen na trase škola – domov. Se slevou už můžete procestovat křížem krážem třeba celou ČR.
  • Sbohem cestování „za plnou“ o víkendech a o prázdninách – se slevou jezdíte 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce
  • Jak už jsme naznačili, nebudete muset obíhat každoroční kolečko za vyřízením papírového žákovského průkazu. Vyplnit formulář, potvrdit ve škole, potvrdit u dopravce a zaplatit poplatek, ale postačí mít platný ISIC.
  • Kraje také usilovně pracují na novém systému, který umožní nahrát ISIC na dopravní kartu či elektronickou jízdenku. Nebudete tak mít při každém nákupu kuponu průkaz ISIC při ruce.

Jak ještě víc ušetřit s ISIC

No a než to začne, tak máme pro vás ještě několik tipů, jak s ISIC ušetřit na výletech o prázdninách. Prozkoumejte ISIC slevy v místní i mezinárodní dopravě! A navíc, pokud jste zaregistrovaní na Profil ALIVE na webu nebo v mobilní aplikaci ALIVE APP, můžete se těšit třeba na slevu 20% u Eurolines nebo na výhodnější tankování!

Autor
Jakub Srněnský