Průkaz ISIC v dopravě

Mezinárodní studentský průkaz ISIC je někdy mylně vnímán pouze jako identifikační doklad studenta na škole, který slouží k prokázání se při vstupu do školy, školní knihovny či menzy. Průkaz ISIC ale lze využít i mimo školní prostředí, a to k nárokování studentské slevy či benefitu. Mezi nejvýznamnější benefity, ve kterých lze uplatnit průkaz ISIC, patří slevy na dopravu.

S průkazem ISIC v dopravě studenti ušetří
Proto GTS ALIVE, jako licenční autorita pro výdej průkazů ISIC a ITIC v ČR, považuje veřejnou dopravu za klíčový segment. Z toho důvodu byla vytvořena speciální stránka věnovaná veřejné dopravě – Studentskejizdne.cz. Tam držitelé průkazů ISIC naleznou informace o využití ISIC, slevách a novinkách v dopravě.

Kde mohu uplatnit ISIC v dopravě?

Průkaz ISIC je ve většině MHD akceptován jako náhrada za papírové potvrzení k nákupu zlevněného jízdného. Studenti již nemusí nosit papírová potvrzení, ale postačí svůj studentský status prokázat svým průkazem ISIC. Nad rámec studentského tarifu a žákovského jízdného je možné průkaz ISIC uplatnit na autobusových a vlakových linkách, kde platí speciální sleva na ISIC. Takovýchto linek je po celé ČR více než 300 a na rozdíl od standardní slevy na žákovský průkaz ji studenti mohou využívat po celý rok, a to i o víkendech. Kromě vnitrostátní dopravy lze ISIC slevu využít i při cestování do zahraničí. S ISIC je možné cestovat za hranice České republiky do více než 200 evropských měst.

Slevy v dopravě s ISIC i o prázdninách

Navíc v průběhu roku probíhá několik akcí souvisejících s dopravou, jako například od ČD Jízdenka na léto nebo Vodácký autobus. RegioJet v létě poskytoval exkluzivní až 20% slevu pro držitele průkazů ISIC. Letošní novinkou bylo také vypůjčení jízdních kol z půjčoven, které provozují na vybraných nádražích České dráhy. Díky průkazu ISIC mohli jeho držitelé ušetřit stejně jako držitelé tzv. In Karet. V září navíc připravily České dráhy akci pro držitele průkazu slevu 100 Kč na In Kartu. Nebo akce 1+1 od Eurolines, kdy jízdenku mohou studenti využít například na výlet na vánoční trhy, Valentýna nebo jarní prázdniny.

S ISIC průkazem dosáhneš na slevy v dopravě i v zahraničí

ISIC průkaz má v rámci dopravy široké spektrum možností využití. Jedná se tak o průkaz, díky kterému má jeho držitel příležitost při svém cestování ušetřit. Výhodou je, že slevy na ISIC se dají aplikovat nejen v tuzemské dopravě, ale i v zahraničí.
Společnost GTS ALIVE je oficiálním vydavatelem mezinárodních identifikačních průkazů studentů ISIC, pedagogické veřejnosti ITIC, mládeže do 26 let IYTC a karet ALIVE. Česká republika je dlouhodobě vyhodnocována jako země s největším rozšířením průkazů ISIC a největší nabídkou studentských výhod ve více než 130 zemích ISIC Association.

Autor
Jakub Srněnský