Plaťte přes Google Pay i online!

Díky velké podpoře většiny tuzemských bank se placení přes telefon pomocí Google Pay na všech bezkontaktních terminálech těší stále větší oblibě napříč Českem. Navíc se k němu od minulého roku přidala možnost placení online na více než 10 000 českých eshopech s partnery jako T-Mobile, Knihy Dobrovský, CZC, Regiojet nebo Wolt.

Placení přes telefon pomocí Google Pay v současné době podporuje přes 70 % bank v České republice včetně největších partnerů jako Česká spořitelna, Komerční Banka nebo Moneta a navíc další partneři v čele s ČSOB a Air Bank již na implementaci řešení pracují. Velmi brzy tedy většina obyvatel v Česku bude moct platit o něco rychleji, bezpečněji a moderněji na většině obchodních míst napříč republikou.

Přidat svou kartu netrvá déle než 3 minuty, stačí si stáhnout aplikaci Google Pay a pokračovat dle pokynů na obrazovce. Díky tomu, že Google Pay při placení nesdílí s obchodníky číslo vaší platební karty, je dokonce bezpečnější než použití plastové karty. Rychlejší díky tomu, že máte telefon vždy po ruce, a svou platbu nad 500 Kč potvrdíte jednoduše pomocí otisku prstu bez potřeby zadávat PIN.

Google Pay také slouží k rychlejším platbám v online obchodech a aplikacích, stačí jen vybrat Google Pay jako platební metodu, a pak zaplatit pouze na dva kliky bez nutnosti zadávat číslo karty a cvv kód.

Tato možnost funguje na webu bez ohledu na podporovanou banku nebo webový prohlížeč (tedy i Safari), stačí si jen přidat jakoukoliv platební kartu ke svému Google účtu, a můžete bezpečně platit na více než 10 000 e-shopech v České republice mezi které patří RegioJet, Datart, GoOut, ElectroWorld, Uber, Lekarna.cz, Heureka nebo Aukro.

Pro více informací se podívejte na tento link, kde se dozvíte, kde všude s Google Pay zaplatíte, a jaké banky platby podporují.

Autor
Veronika Vlachová