Jak se připravit na maturitu a přijímačky?

Jak zvládnout maturitu v pohodě a bez zbytečných nervů? Kde najít ty nejlepší materiály pro přijímačky na VŠ? Který přípravný kurz na VŠ zvolit? Spousta otázek se točí kolem tvé budoucnosti. Vybrali jsme pár typů, které ti pomohou.

Čtyři kroky k úspěšnému přežití posledního ročníku na střední.

1. Jak začít?
Potřebujete manuál, jak na to? E-booky obsahují na pár stránkách všechno, co potřebujete vědět. Kde obor můžete studovat, termíny, testy, doporučené učebnice, odkazy na video návody, odpovědi na nejčastější dotazy. Můžete si vybrat: Psychologie, práva, medicína, společenské vědy, OSP a TSP, ekonomie, Policejní akademie, maturita. A co je nejlepší, stáhnete je na KamPoMaturite.cz/e-booky zdarma.

2. Otestujte se
Klíčové otázky pro letošek: Maturovat z matematiky nebo druhého jazyka? Jaká je šance na přijetí na daný obor VŠ? Vyzkoušejte testy CERMAT, testy k přijímacím zkouškám z předchozích let, a mrkněte do e-booků, kolik uchazečů v minulém roce u přijímaček neuspělo. A před podáním přihlášek to dobře zvažte.

3. Sežeňte si učebnice
Na www.KamPoMaturite.cz seženete téměř všechny učebnice a skripta k přijímačkám i maturitě, maturitní otázky, okruhy a čtenářské deníky. Najdete tu i výše zmíněné testy k maturitě a přijímačkám a časopis ke stažení zdarma.

4. Kurzy pro přípravu
V Praze, Brně a Ostravě probíhají přípravné kurzy pro nejobtížnější obory práva, medicíny, Policejní akademie, společenských věd, žurnalistiky, ekonomie nebo politologie. Na přijímací zkoušky se můžete připravit od října v nultém ročníku nebo v kratších kurzech v průběhu roku, díky přípravě v kurzu svou šanci na přijetí zvýšíte až 3x. www.KamPoMaturite.cz – pomáháme vám s přípravou už 20 let

Autor
Jakub Srněnský