Vzestupně Sestupně

MHD Praha

Městský dopravní podnik byl založen 1. září 1897 pod názvem Elektrické podniky královského hlavního města Prahy. V té době se kromě provozování městské hromadné dopravy zabývaly i výrobou a distribucí elektřiny. V roce 1946 byly Městské podniky pražské po znárodnění energetiky a postupném oddělení elektráren, plynáren a vodáren přeměněny na Dopravní podniky hlavního města Prahy. Název podniku, jeho organizace a řízení se v pozdějších letech několikrát změnily. V roce 1991 byl Dopravní podnik přeměněn na akciovou společnost, jejímž jediným vlastníkem je hlavní město Praha. DPP nyní provozují síť metra, která tvoří páteř celého systému MHD a cestující mohou využívat 57 stanic na třech linkách A, B, a C, jejichž délka činí 59,4 km a jezdí zde přes 700 vozů. Dále DPP provozují síť tramvají a autobusů.

http://www.dpp.cz

MHD Doprava Autobus Metro Tramvaj

Hodnocení slevy: 4 Rated by 7 customers.

Akceptace průkazů ISIC jako dokladu o studiu při nákupu Lítačky

DPP akceptuje průkaz ISIC jako doklad o studiu pouze lze-li elektronicky ověřit. Průkaz ISIC musí obsahovat čipovou technologii kompatibilní s DPP. Čipovou technologii lze ověřit při první návštěvě výdejního místa DPP. Studentský kupón je nahrán na Lítačce.

MHD a IDS

Využítí ISIC jako průkazky PID k nákupu studentských kupónů

Průkaz ISIC, který lze elektronicky ověřit u DPP, lze použít jako průkazku PID. K němu je možné zakoupit klouzavé kupóny (měsíční, čtvrtletní) dle tarifu PID student od 19 do 26 let.

MHD a IDS

Využití ISIC (bez čipu) k vystavení průkazky PID a nákupu studentských kupónů

Průkaz ISIC, který nelze elektronicky ověřit, slouží jako potvrzení o studiu pro vystavení průkazky PID. Takto lze ISIC využít pouze v ISICPOINTU (Letenská 118/1, Praha 1 - viz. mapa). Žádné výdejní místo DPP ISIC bez čipu neakceptuje.

MHD a IDS

ISICPOINT

ISICPOINT
Letenská 118/1
Praha 1
11800

50.0899611, 14.4097626

Nahoru
20 více...