SOUTĚŽ: Poznejte všechny objekty Muzea hlavního města Prahy!

Poznejte objekty muzea Hlavního města Prahy

Muzeum hlavního města Prahy, od jehož založení uplynulo letos 137 let, se zabývá historií Prahy od pravěku do současnosti. Vlajkovou lodí muzea je hlavní budova na Florenci.

Největším lákadlem hlavní budovy na Florenci je Langweilův papírový model Prahy z první poloviny 19. století. V hlavní budově může návštěvník dále nalézt stálé expozice od pravěku Prahy do období baroka, průběžně doplňované dočasnými výstavami. Svou činnost vyvíjí Muzeum hl. m. Prahy v celkem čtrnácti objektech.

Kromě hlavní budovy na Florenci to jsou Podskalská celnice na Výtoni, Zámecký areál Ctěnice, dům U Zlatého prstenu a pražské věže (Novomlýnská vodárenská věž, Prašná brána, Staroměstská a Malostranská mostecká věž, Svatomikulášská městská zvonice, Petřínská rozhledna a Zrcadlové bludiště na Petříně).

Další soubor tvoří tzv. Architektonický trojúhelník, sestávající z Müllerovy a Rothmayerovy vily, Studijního a dokumentačního centra Norbertov, který propojuje moderní architekturu z první poloviny 20. století.

Objekty muzea nabízejí nejen stálé expozice, ale i krátkodobé výstavy, doprovodné programy k výstavám a k různým událostem, které se vážou k Praze.
V rámci letošních oslav stého výročí založení republiky se Muzeum hl. m. Prahy připojuje k projektu Pražská muzea 1918–2018, kdy 27. a 28. října nabízí vstup do svých objektů (kromě Architektonického trojúhelníku) zdarma. V hlavní budově a v domě U Zlatého prstenu budou navíc probíhat doprovodné programy pro všechny návštěvníky. Více informací naleznete na www.muzeumprahy.cz.

ISIC TIP: Snížené vstupné do památek Muzea hl. m. Prahy pro držitele ISIC a ITIC průkazů!!!
Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Výherci soutěže
Petr Matyáš, Lýdia Janitorová, Jitka Sohrová, Aneta Kozlovová, Tereza Lefnerová, Monika Malůšová, Markéta Procházková, Petra Janošíková, Jaromír Kníže, Michal Preclík
Autor
Jakub Srněnský