The Legends Rockfest Hořice

Třetí červencový víkend má již své pevné místo v prázdninových plánech rockových fanoušků z celé republiky. Právě tehdy se v Hořicích pravidelně koná The Legends Rockfest – festival, který si za osm let existence vybudoval dobré jméno a letos získá ještě větší lesk.

Letošní ročník The Legends Rockfestbude jiný

Letošní osmý ročník (19.-20. 7. 2019) budou totiž provázet dvě zásadní události v hudební i mimohudební oblasti. Tou první je vystoupení projektu Zemětřesení, který si vybral The Legends Rockfest jako jedno ze tří exkluzivních míst, kde v létě vystoupí pod širým nebem. Tou druhou je rozšíření festivalu do celého prostoru hořického areálu U Věže.

Celý festival otevře svým vystoupením kapela Metanol, následovat budou tvrdší tóny kapel Cocotte Minute a Plexis. Pak už dojde na nesmírně očekávanou záležitost – vskutku legendární projekt Zemětřesení (Brichta-Doležal-Henych-Smetáček) s repertoárem složeným z písní Jiřího Schelingera. Právě Hořice jsou místem, kde Zemětřesení odehraje jedno ze tří exkluzivních open air vystoupení v Česku a na Slovensku. Poté čteme v programu tři jména, která vždy zaručují plný kotel a dobrou zábavu – Trautenberk, Traktor a Doga.

Sobota začne pěkně z ostra

V sobotu dopoledne vyžene spáče ze stanů Vanaheim následovaný Alžbětou a velmi oblíbeným Komunálem. Všechny metalové fanoušky potěší obnovený Vitacit, keltsko-punkovou originalitu přinesou Pipes and Pints. Dnes již hořická stálice Limetal obsadí scénu v podvečer, po dvou letech se vrátí také Krucipüsk. Vyvrcholením festivalu bude plnohodnotný koncertní set kapely Škwor. A pro ty, kteří ještě ani po dvoudenním maratonu nebudou mít dost, zahrají kolem půlnoci V.A.R.

ISIC TIP: 150 Kč sleva z ceny vstupenky pro držitele ISIC, ITIC, ALIVE průkazů
Autor
Veronika Vlachová