Při dálkovém studiu se hodí vstřícný zaměstnavatel

Máš zaměstnaní na plný úvazek, ale potřebuješ si dodělat školu? Je tato situace nesplnitelná? Určitě ne! Budou to roky plné dřiny a obětování zábavy. Výsledek však bude určitě stát za to.

Tato situace u tebe mohla nastat z mnoha důvodů. Místo otravného studia tě více zajímala kariéra. Nebo ti škola moc nešla, ale ke své práci titul potřebuješ. Případně jiné osobní důvody tě vedli k tomu, že střední škola pro tebe byla konečná.

Ať už tvé důvody byly jakékoliv, nemusíš propadat panice.

Velké množství vysokých škol po celé ČR nabízí i možnost kombinovaného studia. To se určitě dá i při práci zvládnout, potřebuješ k tomu však mít několik předpokladů.

  • Zaměstnavatele, který ti umožní studovat.
  • Motivaci a jasný cíl pro úspěšné zakončení studia.
  • Obětování volných chvil a zábavy na úkor studia.

Vše je velice důležité, protože pokud ti v práci během zkouškového přidělí velké množství úkolů, je zkrátka nemožné se věnovat práci i studiu. Pokud však máš ohleduplného zaměstnavatele, určitě pochopí tvou vytíženost v měsících leden-únor, květen-červen (případně září). To jsou klíčové měsíce pro tvé studium. Pokud ti zároveň přidělí nějaké to studijní volno, máš vyhráno. Není totiž úplně ideální si vyčerpat veškerou dovolenou na studium.

Je třeba si i stanovit nějaký cíl před začátkem studia. Z praxe víme, že většina studentů bez cíle studium na VŠ vzdá. Nebo nemá dostatečnou motivaci, aby obětovala zábavu před studiem.

K tomu se váže třetí bod. Pokud budeš studium brát na lehkou váhu, většinou jej nedokončíš. I když zde hraje velkou roli i štěstí a schopnost v tíživém okamžiku dobře argumentovat a zapojit mozek.

Dobře zvaž možnost studovat kombinovanou formou při práci. Určitě tě nečeká nic snadného!

Pokud však hledáš zaměstnavatele, který ti umožní při práci studovat, je PP 53 dobrou volbou!

Přesvědčit se můžeš zde.

Autor
Tereza Gladišová
Nejvíce utrácím za časopisy, cestování, víno a smaženou rýži s kuřetem. Pokud zrovna nepracuju, vysedávám s kamarády v kavárně, nebo trénuju na maraton. Který stejně nikdy neuběhnu.