Nezapomeň si zabalit ISIC, když jedeš do zahraničí

Taky už jste nemohli dočkat, až se zase otevřou hranice a vyrazíte na prázdniny? Máchovo jezero má určitě něco do sebe, ale co si budeme povídat, Francouzská riviéra to není. Jestli už balíte kufry, tak rozhodně nezapomeňte na svůj ISIC!

Jak napovídá první písmeno z názvu, ISIC je mezinárodní průkaz a slevy šité na míru studentům tak na vás čekají ve více než 120 zemích světa, u víc jak 150 tisíc partnerů. Koukněte na některé konkrétní příklady, kde se vám může ISIC o prázdninách hodit. Na ukázku jsme zvolili tipy z oblíbeného Chorvatska.

Letní tipy ISIC

Sleva na průvodce Lonely Planet v Knihy Dobrovský

Na začátku každého dobrodružství je důkladný plán a poctivá příprava. Jako zdroj spolehlivých a aktuálních informací o téměř všech zemích světa již víc než 45 let slouží průvodce Lonely Planet. Oblíbené Chorvatsko má bezesporu nádherné pobřeží, ale po přečtení průvodce vás možná zláká i návštěva vnitrozemí. V Knihy Dobrovský máte s platným ISIC 10% slevu na celý sortiment a v červenci dokonce 15 % – při nákupu v e-shopu a zadání kódu KNIZKY15ISIC.

Výhodné ISIC cestovní pojištění včetně pojištění nebezpečných sportů

Před cestou do zahraničí nezapomeňte, že k vašemu průkazu ISIC si můžete sjednat výhodné cestovní pojištění. Za 300 Kč získáte spolehlivé cestovní pojištění na celý rok od UNIQA. Jednou z velkých výhod ISIC pojištění je také to, že se vztahuje také na provozování rizikových sportů, jako je potápění, rafting nebo klidně i paragliding. A pozor, nově se můžete se slevou ISIC pojistit taky proti úrazu.

15 GB dat v celé EU

Na internet v mobilu po celé Evropě jsme si zvykli hodně rychle a dnes už si cestování bez neustálého připojení snad ani nedokážeme představit. Mapy, navigace, letenky, hudba… to vše dnes máte v mobilu online, kdykoliv si vzpomenete po celé prázdniny.
Studentský tarif #jetovtobě od Vodafone vám umožní čerpat 15 GB dat – to už by mohlo většině lidí stačit – a navíc je v ceně i Social Pass, který vám ušetří data při brouzdání na sociálních sítích.

Plitvická jezera s ISIC slevou

Rozhodli jsme se pro Jadran a chcete něco vidět i po cestě? Jasně – Plitvická jezera! Překrásný národní park je tvořený celkem 16 jezery, která propojují pohádkové vodopády. Vstupné do tohoto nejnavštěvovanějšího chorvatského národního parku není zrovna levné. Vy ovšem máte s ISIC nárok na vstupné se slevou 75 HRK, takže v přepočtu ušetříte víc než 250 Kč.

Prohlídka historických hradeb Dubrovníku s ISIC slevou 75 %

Pokud dorazíte až do nejjižnějšího cípu Dalmácie, jistě si nenecháte ujít návštěvu perly Jadranu – historického města Dubrovník. Držitelé průkazu ISIC mají slevu 75 % na vstupné na monumentální městské hradby, které si mimochodem zahrály v seriálu Game of Thrones.

Zůstáváte v Česku? Využijte slevu 30 % na vstupenky do objektů Národního památkového ústavu!

Pokud se do zahraničí letos radši nechystáte, máme pro vás tip na prázdninové cestování po Česku. Naplánujte si výlety po památkách ve správě Národního památkového ústavu, kterých po celé ČR najdete desítky. A nemusí to být jen hrady a zámky. Navštívit můžete třeba i funkcionalistickou vilu nebo bývalý důl na černé uhlí. S průkazem ISIC máte na všechny vstupenky slevu 30 %.

Autor
Ondřej Krist