S batohy Case Logic do školy i za dobrodružstvím

Zabalit do batohu skripta, učebnice a školní pomůcky, ideálně ještě svačinu. S tím se potýkáme dnes a denně každý. Ten samý batoh pak o víkendu nebo o prázdninách neváháme naplnit do poslední kapsy a vyrazit za dobrodružstvím. Ať už na hory, k moři či jen tak po blízkém okolí, vždy se vyplatí znát triky, které ušetří spoustu místa.

Jak si efektivně sbalit batoh

Napište si balicí seznam. Není nic horšího, než zmateně pobíhat od skříně do koupelny a za pochodu přemýšlet, co vše se bude na cestách hodit. Sepište si dostatečně dopředu seznam věcí. Uvidíte, že v den balení jej ještě o nějakou položku zkrátíte.

Rolujte, rolujte, rolujte

Nejen do batohů Case Logic, ale i do kufrů a dalších zavazadel se vejde mnohem více, když oblečení srolujete. Navíc pevně srolované oblečení do ruliček zajistí, že i po dlouhém pobytu v zavazadle nebude nevzhledně pomačkané.

Ověřte si povolenou velikost zavazadel

Pokud cestujete letecky, vždy si před balením ověřte u zvolené letecké společnosti, kolik zavazadel a jaké velikosti s sebou můžete mít. Je dobré také vědět, jaký je příplatek za další či větší tašku.

Vrstvěte i uvnitř zavazadla

Usnadnění bezpečnostních kontrol a především orientaci v zavazadle pomůže zlepšit balení ve vrstvách. Oblečení mějte v jedné vrstvě, elektroniku (sluchátka, power banky, nabíječky, apod.) a kosmetiku také. Nebudete pak muset hledat spodní prádlo mezi krémem a šamponem.

Pořiďte si balicí pomůcky

Low-cost letecké společnosti, nebo jen výlet stopem s batohem na zádech. Takové situace vyžadují co největší úsporu místa. Pro tyto případy jsou perfektním pomocníkem kompresní sáčky, které ze zabaleného oblečení odsají vzduch a zmenší jejich objem.

Pro více informací o špičkových amerických batozích, brašnách a obalech sledujte www.caselogic.cz

Autor
Jakub Srněnský