fbpx
Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq

Barcelona à la Gaudí na každém rohu

Ačkoliv Barcelona není hlavním městem Španělska, je nejnavštěvovanějším městem na Pyrenejském poloostrově. Za celý minulý rok ji navštívilo okolo desíti milionů návštěvníků. V porovnání s Prahou to bylo takřka dvojnásobně. A počet turistů mířící do Barcelony rok, co rok stoupá.

Čím si získává Barcelona turisty z celého světa? I díky své jedinečné atmosféře, o které když se řekne, že je jedinečná, tak skutečně jedinečnou je. Určitě se vám při zmínce o Barceloně vybaví velká katedrála, mozaiky, pestré barvy, tapas bary nebo Messi. Jaká 3 nejlepší místa tedy v Barceloně navštívit?

1) Sagrada Familia
Snad nejznámější katedrála na světě, do které proudí snad všichni turisté, kteří do Barcelony přijedou. A to není stále dostavěná! Dvorní architekt Barcelony Antonio Gaudí zemřel dříve, než stačil katedrálu dostavět. A jelikož po něm nezůstaly žádné plány či výkresy, zůstává tato stavba stále nedokončená. Navíc na vstupu do katedrály můžete ušetřit díky průkazu ISIC.

2) Park Güell
Barcelona a mozaika, to jde dohromady! A Park Güell je toho důkazem. Z terasy v parku pojmenovaném po Eusebiovi Güellovi máte díky výhledu celou Barcelonu jako na dlani. A nezapomeňte si udělat fotku se symbolem parku, a to mozaikovým salamandrem.

3) Camp Nou
Jeden z nejhezčích fotbalových stadionů na světě. Bez debat. Navštívit ho lze nejen v době domácího zápasu FC Barcelona, ale také mimo zápas. Díky pravidelně konaným prohlídkám tak můžete nakouknout do útrob stadionu. Navštívit šatny, tiskové centrum nebo místnost s trofejemi katalánského klubu a být tak zase o něco blíže Messimu a spol.

Více informacíSjednat pojištění

Související články

  • Vyhraj nad jarní únavou

    Útlum energie vnímá s příchodem teplejšího počasí řada lidí. Ačkoli nejde přímo o nemoc, spousta ...

Copyright ©2020 ISIC.cz • GTS ALIVE, s.r.o.