V internetových vodách to kolem něj někdy pěkně bublá… Pojď zjistit, které informace o digitálním ISIC v aplikaci Alive App jsou pravdivé a co jsou jen mýty pramenící z obav. Těch 5 nejčastějších ti teď vysvětlíme, ať se v informacích netopíš, ale proplouváš s jistotou jako Aquaman.
5 největších mýtů o digitálním ISIC
K zobrazení ISIC v aplikaci potřebuji být na WiFi nebo na datech
Neboj, ISIC i další produkty (například pojištění) fungují i offline. Ukládají se do mezipaměti (cache) telefonu až na dobu 120 dní. Průkaz tak můžeš zobrazit i ve chvíli, kdy nemáš telefon připojený k internetu.
Digitální ISIC nejde uplatnit v dopravě
Žádný strach, digitální ISIC v pohodě uplatníš ve vlaku, autobuse nebo MHD. Někde se setkáš s elektronickou kontrolou, ale často probíhá ověření průkazu jen vizuálně, jako tomu bylo s plastovým průkazem.
Alive App nefunguje v zahraničí
Digitální průkaz je uznáván ve všech zemích, kde vydávají ISIC (aktuálně je jich téměř 100). Všechny slevy z databáze slev by ti tedy měly být bez problému poskytnuty. Pokud se tak nestane, je to chyba a je potřeba kontaktovat nás nebo lokálního vydavatele ISIC, aby bylo možné situaci řešit.
Mé osobní údaje jsou v ohrožení
Tvé soukromí je pro nás prioritou. Nikomu při ověřování průkazu nepředáváme tvé osobní údaje, partneři a instituce dostávají pouze informaci, zda nárok na slevu máš nebo ne – žádné citlivé detaily. Při ověřování nároku na slevu jsou veškerá data zašifrovaná. My sami tvé údaje nezpracováváme na osobní úrovni tak, že bychom monitorovali např. tvůj pohyb. Benefitní partneři mají šanci dozvědět se pouze souhrnné informace o tom, jak často jsou jejich slevy využívány, nikoliv kým.
Pokud chci ISIC, nemám na výběr a musím používat aplikaci
Aplikaci Alive App jsme připravili, abychom vyhověli přání drtivé většiny studentů na pohodlný a moderní způsob prokázání statusu studenta a čerpání výhod.
Pokud ale preferuješ plastový průkaz, cesta je tu také! Většina škol kromě digitálního průkazu stále vydává i plastové průkazy (např. kvůli školním čipovým systémům). Po vypršení data vytištěného na plastové kartě si můžeš na vybraných VŠ po zakoupení prodloužení platnosti nechat navíc vylepit novou revalidační známku nebo - pokud VŠ už známky nepoužívá - za poplatek nechat vystavit novou kartu. Na konkrétní podmínky se však informuj přímo ve škole – každá škola si totiž možnosti vydávání průkazů nastavuje sama.
V případě, že máš jednorázový ISIC objednaný přímo od nás z www.isic.cz, můžeš si plastovou kartu kdykoliv přiobjednat.
Máš další otázky?
Udělej si pohodlí a přečti si odpovědi na časté otázky kolem průkazů, digitalizace a uplatnění slev.
Přečíst FAQ