226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Zoologická zahrada Děčín

Do téhle zoologické zahrady prostě musíte! Nejenže tu jako v jediné české zoo najdete medvědy grizzly, ale dýchne tu na vás i příjemná rodinná atmosféra. Zoo Děčín slibuje, že ve vás zanechá stopu!

ZOO Děčín logoI když Zoo Děčín patří co do velikosti k menším českým zoologickým zahradám, je návštěvníky hodnocena jako jedna z nejhezčích. Hospodaří na zhruba 6 hektarech plochy v příjemném prostředí lesoparku na Pastýřské stěně. Zaměřuje se především na chov ohrožených a méně známých druhů zvířat. Na jednom místě tu máte možnost poznat téměř 400 zvířat ve 150 druzích. Největší chloubou jsou medvědi grizzly, jejichž chovu se Zoo Děčín věnuje jako jediná česká zoologická zahrada a to již od roku 1983.

Setkáte se zde ale i s dalšími zajímavými živočichy: takinem indickým, prasetem visajanským, levhartem obláčkovým, lamou vikuňou, kozorožcem kavkazským, margayem, vlkem hřivnatým i eurasijským, makakem chocholatým, ursonem kanadským, mravenečníkem velkým, klokanem rudokrkým, kočkou rybářskou, tapírem jihoamerickým… a spoustou dalších.

Oblíbenými expozicemi jsou: Ptačí dům, Expozice fauny Českosaského Švýcarska a Expozice Rajské ostrovy, kterou návštěvníci najdou v centru města, cca 700 m od zoo. Tato unikátní expozice představuje faunu několika geografických oblastí od korálového útesu, přes mangrovové pobřeží po pouště. Se vstupenkou ze Zoo Děčín je možné Rajské ostrovy navštívit zdarma (platí pouze v den zakoupení vstupenky).

OTVÍRACÍ DOBA
hlavní sezóna (květen – srpen):             8 – 19 hod.
vedlejší sezóna (září, říjen, březen, duben)             8 – 18 hod.
zimní sezóna (listopad – únor)                                   8 – 16 hod.

www.zoodecin.cz
www.rajskeostrovy.cz

 

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]