226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Život vzhůru nohama

Míváte někdy pocit, že Vám v životě něco strašně schází? A nemůžete přijít na to, co? Vím co cítíte. Protože já měla přesně tenhle samý pocit pár let zpátky taky. A pak jsem odjela do Austrálie…

I když se v mém životě zdálo být všechno perfektní, pocit, že potřebuji změnu, mně nenechával klidnou. Ale jak už to v životě bývá, věci na sebe nenechaly dlouho čekat a nápad odjet do Austrálie mi přišel jako jediná možnost, jak ukojit vnitřní neklid. Během měsíce jsem se zbavila svých věcí, skončila v práci a jediné co mi zbylo byl jeden kufr.

To, že mi tohle rozhodnutí obrátí život vzhůru nohama jsem ještě netušila. První měsíce v Sydney byly jako rána z nebes. Na tohle se totiž nedá připravit. I když Vám spoustu lidí řekne co očekávat, realita je jiná. Nebudu Vám namlouvat, že je to snadné. Není. Vystoupit z komfortní zóny života a vrhnout se do neznámého prostředí prostě obnáší změny. To je ale moment, kdy to nesmíte vzdát. Když jsem pak po nějaké době letěla do Čech navštívit rodinu a přátele, teprve jsem to všechno pochopila.

Vrátíte se do té komfortní zóny, na kterou jste byli zvyklí a pochopíte ten dar, který jste dostali v podobě rozhodnutí odjet do cizí země a zkusit tam reálně žít. Protože jen tehdy, pokud se Vám život obrátí vzhůru nohama a vy si sáhnete na vlastní dno, můžete začít stoupat zpátky nahoru po těch správných schodech. Konečně jste totiž našli sami sebe! Takže: pokud Vám něco schází a cítíte, že je potřeba něco ve Vašem životě změnit, zhluboka se nadýchněte a udělejte první krok. Budete to ten nejlepší, který jste kdy udělali.

Doporučuji navštívit veletrh studijně-pracovních pobytů Expo Australia 2016 zde.

Bára D.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]