226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Zádový systém batohu – proč mu věnovat pozornost?

Zádový systém tvoří páteř každého turistického batohu. Bez něj by batoh nemohl plnit svou funkci spolehlivého parťáka na hory na 100 %. Různému zatížení batohu pak odpovídají různé systémy tvořené ramenními popruhy, bederním pásem a zády batohu.

Zádový systém je, když…Turisticky batoh LOAP Meadow 65

Ramenní popruhy jsou nejvíce namáhanou částí batohu a jejich kvalitní zpracování je zcela nezbytné. Jsou vyztuženy, aby při delším nošení nedřely kůži. Navazují na ně balanční dotahy, kterými nastavíte přilnavost batohu k vašemu tělu. Obvykle je jejich součástí také prsní spojka, která zabraňuje sklouznutí popruhů z ramen.

Bederní pás je nedílnou součástí především batohů s vyšší litráží. Pokud je batoh správně nasazen, bederní pás nese více než 1/2 celkové váhy batohu. Bývá velmi často vyztužen, aby nezpůsoboval nepříjemné odřeniny.

Záda batohu se starají o odvětrávání a pohodlí při nošení. Podle typu batohu a jeho využití bývají záda opatřena výztuží, prolisy a síťovinou pro lepší cirkulaci vzduchu.

2 typy zádových systémů batohů

Pevný zádový systém batohu je fixní a není možné upravovat délku mezi nosnými popruhy a bederním pásem. (Např. systém AVS/batoh LOAP MUSORO 28.)

Nastavitelný zádový systém batohu má naopak posuvnou nosnou část. Díky tomu se snadno upraví délka mezi ramenními popruhy a bederním pásem tak, aby odpovídala délce vašich zad.
(Např. systém AAS I/batoh LOAP MEADOW 65.)

Nestyďte se. Naplňte si batoh přímo v prodejně

U nás není zcela běžné, aby si zákazník přímo v prodejně vyzkoušel a nastavil batoh tak, aby odpovídal jeho tělu. Nestyďte se požádat obsluhující personál o pomoc a klidně i naplnění batohu.

Podrobné info, rady a tipy na nákup batohu, stanu nebo funkčního oblečení najdete na oficiálním webu české outdoorové značky LOAP.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]