Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

Vydejte se s ISIC do Thajska

Léto je v plném proudu a spousta studentů přemýšlí, kam by mohli vycestovat za zážitky. Pro mnoho mladých lidí je touto zemí Thajsko. Jedním z důvodů, proč je tak oblíbené, je cena.

Zejména hlavní město Bangkok nám dovolí užít si zábavu, aniž bychom zkrachovali. Například cena dvoulůžkového klimatizovaného pokoje zde začíná na 200 Kč za noc. S ubytováním nám může pomoci i služba HOSTELWORLD, která dává každému držiteli průkazu ISIC jako dárek při registraci kredit v hodnotě 5 USD.

Thajsko má rozhodně co nabídnout i ze své bohaté kultury. 95 % obyvatelstva jsou buddhisté, to se do ní velice promítá. Většina turistů míří nejprve do Velkého paláce, který se nachází právě v Bangkoku. Přes 100 let sloužil jako sídlo králů, současný král však sídlí jinde a palác je tak využíván pouze jako turistická památka. Součástí jeho areálu je Wat Phra Kaeo, zvaný také chrám smaragdového Buddhy, což je pro Thajsko silný náboženský symbol a nejposvátnější chrám. Zájemci o prohlídky bangkokských chrámů mohou využít služby společnosti Statravel, která je pořádá a majitele průkazu ISIC odměňuje slevou 10 %.

S místní kulturou se můžeme důkladně seznámit i na festivalu Siam Niramit, na které vystupuje přes 100 akrobatů a vlastníky ISIC jistě potěší sleva 20 % ze vstupného.

Thajsko je oblíbenou destinací i pro nádhernou přírodu. Třeba v provincii Krabi najdeme Railay Beach, pláž s krásným bílým pískem a křišťálově čistou vodou. Místo je populární také kvůli vápencovým útesům, které lákají horolezce. Pro ty z nás, kteří horolezectví zrovna neholdují, je zde možnost prohlídky jeskyně Diamond Cave. Obklopeni přírodou si můžeme zaplavat ve vodním parku Grand Canyon Water Park, vstupné pro držitele ISIC je za příjemných 200 Kč a navíc se nachází pouhých 15 km od letiště Chiang Mai.

Thajsko je také domovem mnoha zvířat, takže jejich milovníci si zde přijdou na své. Žije zde například nejmenší savec na světě, vzácný netopýrek thajský. Najdeme ho v národním parku Sai Yok. K vidění je zde také neobvyklá hra sloní pólo. Chiang Mai Zoo Aquarium se může pochlubit nejdelším podvodním tunelem na světě a navíc zde držitelé ISIC dostanou slevu na vstupné 25 %.

Thajsko je krásnou zemí, která má každému co nabídnout a rozhodně stojí za to ji alespoň jednou v životě navštívit. Má své kouzlo, a to je také důvodem, proč se do ní každoročně vrací miliony turistů.

Ať už se rozhodnete v rámci dovolené zamířit právě do Thajska nebo kamkoliv jinam po světě, rozhodněte si nezapomeňte vzít s sebou průkaz ISIC a sjednat ISIC cestovní pojištění.

Adam Prokop & ISIC tým

Související články