Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

Vídeň (opravdu) zadarmo

Vídeň je jedním z nejkrásnějších evropských měst, ale jeho návštěva se vám může někdy pěkně prodražit. Vídeň si ale můžete užít i s téměř prázdnými kapsami, když víte, co je v této metropoli zadarmo a Free Europe to rozhodně ví.

Pokud hledáte vhodný termín na návštěvu Vídně, pak si do kalendáře zapište datum 26. října. Tento den je rakouským národní svátkem a většina muzeí nabízí vstup zdarma. Pokud jedete do Vídně v jiný termín, pak není třeba zoufat. MAK vám zdarma každé úterý od 18 – 22:00 h. představí středověký i současný nábytek, sklo, porcelán a stříbro. První neděli v měsíci se můžete jít zdarma podívat do Uhrenmusea, kde uslyšíte tikot až 3 000 hodin. Kterýkoliv den se můžete zajít do muzea, které vám představí historický průřez vídeňským uměním od roku 1945 a nezaplatíte vůbec nic. MUSA ukrývá více jak 30 000 objektů, na kterých prolilo pot a slzy až 4 500 umělců.

Zdarma komentovanou prohlídku, a tentokrát krásné neo-gotické radnice, si můžete užít každé pondělí, středu a pátek ve 13:00 hod. Chcete rychle a hlavně levně poznat všechna zákoutí města, vydejte se na FREE Walking Tour, která začíná u Albertiny každý den v 10:00 h. a ve 14:00 h. Za prohlídku městem nemusíte průvodcům nic platit, i když nějaké to euro jim do kapsy určitě dejte. Krásným zakončením víkendu stráveného ve Vídni je nedělní koncert vídeňského chlapeckého sboru ve foyer kaple Hofburg.

Po předložení platného průkazu ISIC, ITIC, IYTC, Alive nebo ISIC Scholar vás autobusy Eurolines dopraví do hlavní rakouské metropole třeba hned zítra, a to se slevou až 20 %.

Související články