Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

Z nařízení vlády ČR dochází k dalším omezením, které budou mít vliv také na vydávání průkazů ISIC u našich agentů. Průkazy je v tuto dobu možné zakoupit na pobočkách ČD. Vyhledat nejbližší pobočku můžete zde. Průkaz ISIC můžete také objednat online na našich webových stránkách.

Velká změna! ISIC po 10 letech převléká kabát

Všimli jste si? ISIC komunita v letošním roce představuje nový vzhled mezinárodních průkazů i značek ISIC, ITIC a IYTC. Co to znamená pro české držitele průkazů?

ISIC podporuje mezinárodní studentskou komunitu již 65 let. Průkaz ISIC, vytvořen skupinou evropských studentů v roce 1953, se za uplynulou dobu posunul na úroveň, kdy podporuje studenty, učitele a mládež po celém světě. Každý rok miliony studentů využijí ISIC k prokázání svého statusu studenta a k získání tisíců studentských slev, nabídek a služeb po celém světě.

Značka ISIC je tedy založena na hodnotách, kterými jsou inovace, rozvoj a mezinárodní propojení. Za dobu své existence ISIC svůj vzhled již několikrát změnil, avšak tyto zásady zůstávají.

Logo a barvy

Logo obsahuje obnovenou paletu barev, která ale zůstává částečně věrná dosavadním odstínům, a zároveň zahrnuje nový vzhled a dojem. Odstraněním složitosti a datové ikonografie dává nová identita ISIC držitelům karet jasné, jednoduché a profesionální znamení členství v globální komunitě.

Kdy budou vydávány průkazy s novým designem?

Průkaz nového vzhledu bude možné pořídit už pro školní/akademický rok 2019/2020 v našem online systému, a také u našich partnerů (jedná se o průkazy jednorázové). Školní průkazy budou vydávány v novém designu nejprve na většině vysokých škol a od roku 2020 postupně také na školách středních a základních.

Platnost průkazů s původním designem

Průkazy s původním designem budou akceptovány i nadále do vypršení jejich individuální platnosti. Školní průkazy bude možné nadále prodlužovat revalidační známkou, není tedy potřeba žádat o plastovou kartu v nové podobě.

Akceptace průkazů benefitními poskytovateli

Obě podoby průkazů zakládají nárok na poskytnutí výhod po celém světě, můžete se tedy bez obav prokazovat průkazem s novým i starým designem, pokud splňuje podmínky platnosti.

Týkají se změny i průkazů ALIVE?

ALIVE vznikl v České republice s cílem nabídnout zajímavou škálu benefitů širší skupině zájemců. Je to tedy lokální aktivita českého týmu a redesign mezinárodních průkazů ISIC, ITIC a IYTC jej tedy prozatím neovlivní.

Související články