226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Veletrh pracovních příležitostí iKariéra 2015

Ve středu 4. března 2015 od 9.00 hod. pořádá studentská organizace IAESTE ČVUT Praha 21. ročník Veletrhu pracovních příležitostí iKariéra. Akce se bude konat na fakultách v dejvickém kampusu Českého vysokého učení technického v Praze a Národní technické knihovně. Jak se na takovouto akci připravit?

vik1. Zjistěte, které firmy vystavují
Veletrhů se často zúčastňují i méně známé firmy, které ovšem mají potenciálním novým zaměstnancům co nabídnout. Proto je vhodné mít alespoň základní představu o jednotlivých firmách, jenž na veletrhu vystavují. Zvláště v poslední době nejsou veletrhy jen o tradičních velkých korporacích. Divili byste se, co vám mohou nabídnout i ty ostatní, méně známé firmy. Pořadatelé veletrhů zveřejňují vystavující firmy dopředu. Najděte si je v našem seznamu podle oboru.

2. Buďte připravení ohromit
Obecně platí, že veletrh by neměl představovat 1. krok, jak se seznámit s danou firmou. Vědět, čím se daná firma zabývá, je samozřejmostí. Co je ještě důležité znát? Prostudujte si webové stránky společnosti, nemusíte vědět úplně každou maličkost, ale je dobré mít alespoň základní představu o aktuálních volných pozicích. A proč je důležité vědět základní informace o firmách už předem? Zkuste se vžít do role personalisty na veletrhu. Těchto akcí se zúčastňují tisíce studentů, personalisté mají na každého zájemce pouze pár vteřin.

3. Domluvte si osobní schůzku
Další krok je tedy spojení s reprezentantem vystavující firmy. Jak myslíte, že budete v očích personalistů vypadat, pokud je ještě před veletrhem kontaktujete s žádostí o  soukromé setkání přímo na místě? Jednoduše se vyčleníte z celé řady ostatních uchazečů. Nebojte se napsat ani na obecnou emailovou adresu typu hr@xx.com. Vaše maily budou přesměrovávány na konkrétní osoby.

4. Konzultujte životopis
Svůj životopis jste naposledy opravovali, když jste hledali v létě brigádu? Nyní jste jistě dál. Je to většinou první kontakt s potenciálním zaměstnavatelem a zásadní moment, kdy se personalista rozhoduje, zda vás kontaktuje nebo ne. Měli byste si na něm proto dát záležet. I špatně napsaný životopis totiž může být příčinou, proč neobdržíte pozvání na pohovor. Využít můžete služeb Kariérního centra ČVUT před akcí nebo si přečíst některý z užitečných článků.

5. Vezměte CV s sebou
Když už jste si dali práci, zaktualizovali a vylepšili svůj životopis, byla by škoda jej nevzít s sebou. Mít s sebou několik kopií životopisu na pracovní veletrh se jistě vyplatí. Nejeden student takto získal práci. Spousta personalistů uvítá, když jim dáte své CV. Po veletrhu tyto studenty zvou na pohovory.  Můžete také využít konzultaci životopisů v koutku KáCéčka v NTK. A ještě jedno podprahové info. Šíří se zvěsti, že kdo potká v den konání veletrhu odměňovací tým iKariéra a bude mít u sebe své CV, získá 1000 Kč na ruku!

6. Připravte sociální sítě
Tímto myslíme hlavně LinkedIn. Personalisté tuto sociální síť rádi využívají k hledání možných kandidátů. Je možné, že jste si jej před několika lety zaregistrovali, začali vyplňovat a teď je neaktuální a některé věci byste o sobě raději ani neuváděli. Koukněte na to ještě před veletrhem. Sociální sítě můžete také využít k domluvení výše zmíněné schůzky. Navíc LinkedIn sám nabízí tvorbu vlastního životopisu.

Oficiální stránky události: https://www.facebook.com/events/1540488102885654

[dt_highlight color=“#4ebcbd“]ISIC TIP: Přijďte ve středu 4.3. do Národní technické knihovny ke stánku ISIC. Ukažte platný ISIC a dostanete dárek![/dt_highlight]

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]