226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Užijte si léto: Švýcarsko, Makedonie nebo Černá Hora

Léto je jako stvořené pro dobrodružné cesty pod stan, které si nejlépe užijete v super partě lidí, která cestuje s cestovní kanceláří Mundo.

Tipů by se dala napsat celá řada, mezi hlavní určitě patří cestovateli oblíbený Balkán, který můžete navštívit třeba se zájezdem do Černé Hory. Tato zajímavá země se může pochlubit nejen krásnými plážemi a jediným jadranským fjordem. Černá Hora láká na vysoké vápencové pohoří Durmitor, ledové jeskyně a jezera, můžete se také vydat na trek do salaší na Bjelasici, kde ochutnáte místní jogurty a mléko. Ostatně, gurmáni rozhodně nepřijdou zkrátka: balkánská kuchyně a místní pršut jsou vyhlášené.

Černá horaDalší trefou do černého pro vás může být dobrodružná dovolená v Makedonii a Kosovu. Makedonie, rozlohou nevelký stát totiž v sobě zahrnuje všechno, co si spojujete s Balkánem: pravoslavné monastýry, mešity, bazary, tabáková pole a rozlehlé vinice. Pyšní se panenskou přírodou, mezi nimiž vynikají opuštěné hory s ledovcovými jezery, a díky tomu je skvělou volbou pro milovníky turistiky. Pokud vás tedy lákají země, které nejsou ještě tolik objevené a navštěvované, neváhejte. Součástí poznávacího zájezdu je také návštěva nejkrásnějšího orientálního města Prizren nebo nejmladšího evropského státu: Kosova.

Balkán pro vás není to pravé? Další zem, kam se můžete vydat na prázdninové dobrodružství, už ani netřeba dlouze představovat. Švýcarsko je zemí vysoké životní úrovně a překrásné přírody. Mnoho lidí si Švýcarsko ostatně hned samo zařadí k dalším slovům: čokoláda, sýry, hodinky, Matterhorn nebo bernardýni. Na území této krásné alpské země naleznete vše, od ledovcových vrcholků až po středomořské palmy a riviéry. Nádherná města jako horský Zermatt, středověký Sion, Bern nebo mostem proslavený Luzern jsou pak již jen perličkou navíc. Švýcarsko zkrátka nezbývá než vřele doporučit.

Autor: Hanka Dekojová, průvodkyně CK Mundo, která nabízí mj. dovolenou pod stanem

Související články

Copyright ©2018 ISIC.cz • GTS ALIVE, s.r.o.
[reklama_left]
[reklama_right]