Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

Ultramaratonec běhá pro Českou asociaci paraplegiků

Začalo to „zážitkem“. Roku 2007 přežil René Kujan dopravní nehodu na sedadle spolujezdce, s poškozenou páteří a prognózou, že už nikdy nebude běhat. Na rehabilitacích v Kladrubech poznal lidi, kteří při nehodě měli ještě méně štěstí než on.

Řekl si, že pokud se povede znovu začít běhat, pokusí se touto cestou pomoci lidem na vozíčku. Po několika zdařilých akcích (např. Jeden muž, třicet dnů, třicet maratonů) uspořádal letos crowdfundingovou akci pod názvem To dáááš! S úkolem přeběhnout Českou republiku od pramene Vltavy ze Šumavy k prameni Labe do Krkonoš, tedy zhruba 350 km za týden.

ČSOB násobí
Zavázal se za každý svůj uběhnutý kilometr zaplatit určitou částku ze své kapsy a současně celou akci zpopularizovat tak, aby se financující lidé „nabalili“ na akci a přidávali na účet České asociace paraplegiků další částky, navíc ČSOB slíbila vybranou částku (až do 300.000) zdvojnásobit. René Kujan běžel pouze s batůžkem pod 7 kilo hmotnosti a bez civilizačních vymožeností.

Sním, co najdu
Tedy strava, co najde tzv. před plotem, „divoce“ rostoucí a tekoucí. Začátek a konec běhu byl příjemný, běžel národními parky, s dostupnou vodou a dostatkem borůvek a malin. Ve středních Čechách to bylo výrazně horší – auta, zplodiny a nedostatek pitné vody.

Běhání s elektroauty
V předešlých akcích poslouchal zejména AC/DC, ale tentokrát využil audioknihu „Elon Musk – Tesla, Space X a hledání fantastické budoucnosti“. Jeho oblíbená sportovní sluchátka s týlním mostem SENNHEISER PMX 686 SPORTS mu zpříjemnila běh i tentokrát. Jsou vodotěsná a je možné je omýt mýdlem i vodou. Tentokrát dokonce zachránila živý vstup do rozhlasového vysílání, když redaktor telefonátu odmítl zvukovou úroveň z mikrofonu mobilu. Zvuk nebyl vysílatelný, ale na mikrofon sluchátek byla úroveň kvality zvuku super a živý vstup proběhl ke spokojenosti obou stran i posluchačů.

PMX_686_HC_CMYK

Související články