226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Učení hrou? Projekt Mentem to vzal doslova

Spojení „učení + zábava“ je takřka magickou formulí, jejíž složení se snaží najít většina škol a vzdělávacích institucí po celém světě. Jenže na rovinu – podaří se to jenom málokteré z nich. Mezi světlé výjimky patří online portál Mentem.cz.

Mentem_logoO co jde?

Mentem je internetový portál, na kterém si po bleskové registraci můžete zahrát až 25 skvělých flashových her. A jak už asi tušíte, nejedná se o ledajaké hry. Spolupracovali na nich odborníci z oblastí psychologie, pedagogiky i informačních technologií. A společně dokázali to, o čem se jiným jenom zdá – hry nejsou jenom dobře hratelné a zábavné, ale hlavně zvyšují výkon vašeho mozku.

Každá hra je sestavená tak, aby rozvíjela minimálně jednu z vašich kognitivních funkcí – paměť, pozornost, představivost, rychlost nebo třeba prostorovou orientaci. Pravidelným tréninkem můžete tyto funkce zlepšit řádově o jednotky procent. A jedinou daní za toto zlepšení je to, že si každý den zahrajete pár her. Docela slušný počin, co říkáte?

Co přesně mě čeká?

Trénovat na Mentemu může úplně každý – stačí k tomu počítač a přístup k internetu. Po kratičké registraci, která zabere sotva minutu, se hned můžete pustit do tréninku: první týden máte úplně zdarma.

Po uplynutí této doby se přístup ke hrám uzamkne a budete muset zaplatit licenci, ale nezoufejte – poplatky jsou víc než příjemné a držitelé karty ISIC je navíc mají o 40 % levnější. Měsíční licence vás vyjde sotva na 120 Kč, licence na celý rok pak necelých 600 Kč – to je asi jako jedna středeční akce s kámoši!

Kde se vzal?

Projekt Mentem je relativně mladý – poprvé spatřil světlo světa na podzim roku 2014 a teprve v první polovině roku 2015 se rozjel opravdu naplno. V České republice je jediný svého druhu, v celosvětovém měřítku jich pár podobných existuje. A všechny sklízí obrovské úspěchy. Není divu. Hrát si flashové hry a u toho zvyšovat výkon mozku? To je nabídka, která se prostě neodmítá.

Zvlášť, když ji máte skoro o polovinu levnější.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]