226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Studentská anketa ISIC AWARDS zná své vítěze

Do čeho nejvíce investují studenti středních a vysokých škol, zjišťovala anketa ISIC AWARDS, do níž se zapojilo přes 2 240 držitelů studentských průkazů ISIC z celé České republiky.

Prvenství v hlavní kategorii o nejoblíbenějšího poskytovatele slev obhájilo knihkupectví Neoluxor a skokanem roku se stala společnost Alza.cz. Anketa současně ukázala, že mladí Češi mají zájem o slevy v oblasti dopravy.

Společnost GTS ALIVE, oficiální vydavatel studentských průkazů ISIC pro Českou republiku, vyhlásila výsledky ankety ISIC AWARDS. Ta mapuje nejen zájem studentů o slevy ve třech kategoriích – nejoblíbenější poskytovatel slev, SKI areál a festival, ale současně zjišťuje, za co konkrétně jsou čeští studenti ochotni peníze utratit. Naopak firmám anketa přináší jedinečnou možnost, jak získat informace o oblíbenosti poskytovaných benefitů či akcí přímo mezi samotnými studenty. „Při výběru partnerů k průkazům ISIC se snažíme vždy reagovat na podněty studentů, které získáváme během pravidelných focus groups či v online průzkumech. Správně zvolená spolupráce není jen o atraktivním produktu či slevě, ale především musí být podpořena vhodnou komunikací z obou stran,“ dodává k anketě ISIC AWARDS Jana Rylichová, Communications Manager společnosti GTS ALIVE.

ISIC_AWARDS_NeoluxorSkokan roku

V kategorii o nejoblíbenějšího poskytovatele slev obhájilo první místo knihkupectví Neoluxor, které získalo až jednu čtvrtinu respondentů.To potvrzuje stálý zájem studentů o literaturu či další pomůcky ke studiu. Trendy stravování studentů v rychlém občerstvení ukazuje druhé místo sítě restaurací s rychlým občerstvením KFC. Třetí příčku obsadil naprostý nováček ankety společnost Alza.cz, která za pět měsíců předběhla i některé favority a byla označena za skokana roku. „Studenti patří ke skupině zákazníků, kterou chceme oslovit, a proto na Alza.cz přicházíme se speciální nabídkou zvýhodněných nákupů. Z toho důvodu jsme navázali spolupráci se společností GTS ALIVE a vytvořili v rámci e-shopu samostatnou sekci, v níž mohou nakupovat pouze studenti s platným průkazem ISIC,“ říká k úspěchu v anketě Pavel Neubert, Marketing Manager ze společnosti Alza.cz.

Podobně jako v minulém roce obsadil v kategorii o nejoblíbenější zimní areál první místo Skiareál Špindlerům Mlýn. Toho v pořadí následovaly Skiareál Herlíkovice a Bílá v Beskydech. V poslední části ankety o nejoblíbenější festival dali držitelé průkazů ISIC nejvíce hlasů Colours of Ostrava, druhé místo získal Votvírák a třetí Sázavafest.

Vize do budoucna

Dlouhodobou prioritu představuje pro společnost GTS ALIVE oblast studentského jízdného, proto aktivně oslovuje regionální dopravce po celé České republice. „Z dlouhodobé komunikace víme, že studenti mají zájem o slevy v oblasti dopravy. V anketě ISIC AWARDS to navíc potvrdilo až 64 % dotázaných respondentů. Abychom studentům usnadnili orientaci, vytvořili jsme internetový portál www.studentskejizdne.cz, na němž mohou naleznout všechny aktuální informace o slevách v dopravě k průkazům ISIC,“ jmenuje jeden z hlavních cílů budoucnosti Eva Zapletalová, Product Development Manager.

ISIC_AWARDS_KFCCo prozradila anketa ISIC AWARDS za rok 2013:

  • Celkem se zapojilo 2 240 respondentů: 70 % vysokoškoláci, 20 % středoškoláků a 10 % studentů VOŠ a víceletých gymnázií
  • Do obecné kategorie o nejlepšího poskytovatele slev ke kartám ISIC se zapojilo více než 2 000 partnerů
  • O nejlepší festival se utkalo 36 festivalů
  • Nejlepší ski-areál byl volen ze 42 skiareálů

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]