226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Studenti Vysoké školy obchodní mají praxi na dosah

Vysoká škola obchodní v Praze již podruhé uspořádala akci s názvem Kulaté stoly. Studenti zde hovořili se zástupci 23 firem, zjistili, jaké jsou jejich šance na trhu práce, a jak je případně zvýšit.

VŠO klade velký důraz na to, aby byli její studenti co nejlépe připraveni na pracovní život, proto úzce spolupracuje s potenciálními zaměstnavateli budoucích absolventů. Zástupci těchto firem na škole přednáší, předkládají studentům praktické projekty a v březnu s nimi také debatovali o pracovních příležitostech. Takzvaných Kulatých stolů se účastnili zástupci významných firem, jako jsou Český Aeroholding, CzechTourism, Fisher, Čedok, UniCredit Bank a další.

„Při hledání zaměstnání jsou za potřebí dva klíčové faktory. Tím prvním jsou vynikající teoretické znalosti, tím druhým je praxe. Pokud jedno chybí, bývá hledání práce většinou obtížné,“ vysvětluje rektor Vysoké školy obchodní Jindřich Ploch a dodává: „VŠO chce zlepšit šance absolventů na získání zaměstnání, a proto spolupracuje s partnerskými organizacemi, které pozvala ke Kulatým stolům se studenty.“

Zástupci společností se nejprve představili, poté následovala jejich vzájemná interakce s posluchači VŠO. V rámci jednotlivých diskuzí měli studenti možnost zjistit, jaké mají firmy požadavky na budoucí zaměstnance a zda momentálně nabízejí stáž či praxi.

Ohlasy zaměstnavatelů na tuto akci jsou velmi pozitivní, jak potvrzuje také Helena Zitová, manažerka lidských zdrojů ze společnosti Neckermann: „Nabídku účasti na Kulatých stolech jsme uvítali, neboť řada našich zaměstnanců se vyprofilovala právě z absolventů VŠO.“

Více o Vysoké škole obchodní a nabízených oborech se dozvíte zde: www.vso.cz.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]