Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

Startuje festival Out of Home pro děti z dětských domovů!

V sobotu 20. května možná potkáte v ulicích Prahy nápadné skupinky dětí ve výrazných tričkách OUT OF HOME. Jedná se o projekt organizace Mimo domov, která každoročně pořádá zážitkový a edukační festival pro děti a mládež z dětských domovů s podtitulem „Když se chce, všechno jde“.

Účastníci festivalu, který nezisková organizace Mimo domov pořádá již 11. rokem, mají za úkol vyhledat stanoviště s ukázkami různých profesí a zaměstnaní. Sami si je pod vedením instruktorů a zaměstnanců firem vyzkouší.

„Letos se do projektu zapojilo 24 dětských domovů z celé republiky, což je přes 250 dětí. Připravili jsme pro ně jak osvědčená stanoviště s ukázkou práce hasiče, policisty, fotografa, novináře, trenéra fitness, baristy či módního návrháře, tak nové profese, které se účastníci dozví až na místě,“ říká předsedkyně a zakladatelka spolku Klára Chábová.

Cílem projektu je dětem a mládeži ukázat, o čem jsou ve skutečnosti různá povolání a profese a co je třeba udělat pro jejich zvládnutí. „Chceme dětem dodat sebevědomí a možnost, aby si mohli splnit své sny o práci, která je bude naplňovat a bavit. Také se snažíme díky projektu vyvrátit různé mýty, které u některých profesí u dětí přetrvávají,“ dodává Chábová. Spolek chce projektem také upozornit na celospolečenský problém, kterým je neřešená integrace dětí do společnosti ve chvíli, kdy opustí dětský domov.

Novinkou posledních dvou let jsou také stanoviště zaměřené na meditaci a relaxaci. „Je moc důležité pro duševní zdraví, aby se člověk dokázal zastavit, srovnal si myšlenky a uměl nalézt sílu sám v sobě. Děti z dětských domovů mají za sebou mnohdy až traumatické zážitky a rádi bychom jim ukázali, jak se s nimi dá pracovat a jak mohou posílit svou duševní rovnováhu,“ upřesňuje Chábová. Děti se také podívají do azylového domu, aby věděly, kam mohou jít poté, co opustí dětský domov. „Zapojujeme do hry také stanoviště, která mohou jednou dětem nabídnout pomocnou ruku, až ústav opustí,“ dodává M. Prášilová, hlavní produkční zážitkové hry.

Slavnostní vyhlášení zážitkové hry se bude letos konat 20. května večer v MeetFactory na Smíchově od 20 h a našimi hosty jsou DJ Marek Sklenář a DJ Friky.

Projekt již několik let podporují partneři:
Innogy, Magistrát hlavního města Prahy, Nadace Jistota Komerční banky, Modrá pyramida, Nadační fond Albert, TCCM, GTS Alive, Crocodille a Kofola. Letos se přidala i společnost HARIBO.

FESTIVAL OUT OF HOME pro veřejnost v MEET FACTORY – hudební večer:

Přijďte si užít skvělé DJ společně s dětmi z dětských domovů!

Kdy: 20. 5. 2017 od 20:00

Kde: MEET FACTORY, Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

Program: DJ Marek Sklenář, DJ FRIKY
Za kolik: držitelé karty ISIC – ZDARMA

Související články