Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

SOUTĚŽ: Ženský element v PKF – Prague Philharmonia

Získejte vstupenky do noblesního Rudolfina, magického prostoru Českého muzea hudby a DOXu. Zažijete setkání s americkou dirigentkou, dámským kvartetem a dvěma soudobými tvůrci – skladatelem a spisovatelem.

Náš přední orchestr PKF – Prague Philharmonia, založený roku 1994 světoznámým Jiřím Bělohlávkem, přijede v říjnu dirigovat Američanka Keri-Lynn Wilsonová. Patří k nemnoha ženám s taktovkou, které uspěly v této převážně mužské „disciplíně“. Do pražského Rudolfina si 23. října přivede jako sólistu proslulého hráče na hoboj Albrechta Mayera. Ten v české premiéře představí dílo maďarského skladatele Frigyese Hidase. Koncert začíná v 19.30. Poslouchá orchestr, když jej řídí žena? Nosí dirigentky frak? Zeptat se můžete přímo Keri-Lynn Wilsonové na besedě před koncertem.

Ženským elementem bude prodchnutý i komorní koncert 7. listopadu. V Českém muzeu hudby si dají dostaveníčko „Dámy PKF“. Kvarteto ve složení Hana Dostálová Roušarová – housle, Dagmar Mašková – viola, Sylva Jablonská – violoncello a Lenka Řeřichová – flétna přednese v různých kombinacích nástrojů skladby klasicismu: mimo jiné třeba Beethovenův „Duet pro dvoje brýle“. Co se za tímto názvem skrývá, poznáte od 19.30.

Co mají společného hudební skladatel Miloš ORSON Štědroň a spisovatel Pavel Kosatík? Minimálně to, že budou hosty pořadu z cyklu Krása dneška, který dlouhodobě mapuje soudobou hudbu. Jedinečnou příležitost poslechnout si komentáře autora ke svým skladbám a klást otázky můžete zažít v DOXu, s nímž PKF tento večer pořádá, 3. listopadu od 19.30.
Výherci mají možnost získat 2×2 vstupenky na 23. 11. do Rudolfina a 2×2 lístky do Českého muzea hudby a 2×2 vstupenky do DOXu. Půjde vás víc? Klidně: držitelé průkazů ISIC/ITIC/IYTC/ALIVE mají vstupné za symbolických 100,- Kč. Informujte se na www.pkf.cz.

ISIC TIP:Využijte výhodné vstupenky za symbolických 100 Kč!

Informace o soutěži

Soutěž byla ukončena. Další naleznete zde.

Související články