226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

SOUTĚŽ: Zadov – pravá šumavská pohodová lyžovačka

Lyžařský areál Zadov patřící mezi největší zimní střediska na české straně Šumavy a tvořící vstupní bránu do Národního parku Šumava naleznete v nadmořské výšce 890 -1120 m. Zadov nabízí kvalitní lyžařské podmínky nejen pro sjezdaře a snowboardisty, ale i pro běžkaře. Vzhledem k lehkým a středně těžkým profilům sjezdových a běžeckých tratí je Zadov vyhledávaný pro rodinnou rekreaci a vhodný i pro školní lyžařské kurzy.

Využijete zde 8 sjezdovek s celkovou délkou 4,5 km, z nichž více než polovina je uměle zasněžována, 2 lanové dráhy, 5 lyžařských vleků, snowpark s umělými i přírodními překážkami, pohyblivý koberec pro výuku lyžování, snowtubing, lyžařské školy, půjčovny se servisem. Svůj dopravní prostředek zaparkujete pohodlně přímo u sjezdovky nebo využijete místní bezplatný skibus. Určitě si oblíbíte také večerní lyžování, které je provozováno za umělého osvětlení na 2 km sjezdových tratí. Na běžkách si můžete projet přes 50 km pravidelně strojově upravovaných turistických a závodních běžeckých tras, které navazují i na Šumavskou magistrálu a další trasy po Národním parku Šumava. Výchozím bodem pro běžkaře je pro vás Churáňov, odkud vedou trasy na Zlatou studnu, Horskou Kvildu, Popelnou, Nové Hutě a do Borových Lad.

Na Zadově se velmi dobře ubytujete ve 3 hotelích, pensionech nebo v ubytování v soukromí a chutně se najíte v místních restauracích, rychlých občerstveních nebo v cukrárně.

Možností je návštěva zrekonstruované rozhledny na skokanském můstku, vysoké 32 m. Z té uvidíte české vnitrozemí a za dobré viditelnosti i vrcholky Brd. Milovníci adrenalinu mohou vyzkoušet 20 m vysokou lezeckou stěnu, která je součástí rozhledny nebo můžete zavítat do lanového centra.

Gratulujeme výhercům:
15 x skipas Zadov B.Pourová, L.Csomorová, T.Eydam, M.Pavlata, M.Horníček, J.Kníže, J.Novák, T.Šemlej, M.Turek, A.Šesták, M.Tvrzník, R.Petrásek, L.Paulíčková, Z.Dias, V.Lohynská


Cena o 15 jednodenních skipasů.
Vyhrává každý 10. se správnou odpovědí. Počet výher je omezen.
Soutěž probíhá od 1.2.2016 do 29.2.2016.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]