226-222-333 9:00 - 17:00

SOUTĚŽ: Tanvaldský Špičák: nová lanovka s bublinou?

Vítanou letošní novinkou největšího lyžařského areálu Jizerských hor – Tanvaldského Špičáku – je nová 4sedačková lanovka s bublinou, která usnadní výjezd na vrchol od Albrechtic v J/h.

Na vrchol rychle a s bublinou
Nová lanová dráha v lokalitě Tanvaldský Špičák II nahradí stávající kotvový vlek a bude tak obsluhovat modrou Kostelní sjezdovku a černo / červenou sjezdovku Slalomák. Jedná se o odpojitelnou 4sedačku s bublinou od firmy Leitner, která byla dovezena z Rakouska a kompletně repasována, takže bude sloužit jako nová. Celkové náklady na výstavbu dosáhly téměř 50 milionů korun. S novou lanovkou bude cesta na vrchol Tanvaldského Špičáku rychlejší, pohodlnější a hlavně bezpečnější, a to nejen proto, že původní kotva ve strmějších úsecích trasy působila méně zdatným lyžařům potíže, ale i díky odpojitelné technologii lanovky, která znamená klidný nástup i výstup ve stanicích při zpomalené rychlosti sedaček.

Více sněžných děl
Na Tanvaldském Špičáku před zimní sezónou 2018/19 přibydou další sněžná děla od firmy Supersnow. Konkrétně 4 kusy tichých děl 700A SE.

Pohodlnější příjezd a parkování
V nadcházející zimní sezóně bude snadnější příjezd i parkování pod sjezdovkami – v lokalitě Tanvaldský Špičák 1 byly vyasfaltovány vjezdy na parkoviště a povrch vyspraven asfaltovou drtí. Na konci listopadu byl uveden do provozu opravený úsek příjezdové silnice od Smržovky. Dále byl opraven povrch příjezdových silnic od Bedřichova a v Albrechticích.

Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Výherci soutěže

Tomáš, Lipovský, Tereza Kolářová, Lucie Jírovská, Lenka Dorničáková, Magda Špačková, Aneta Hudcová, Markéta Černá, Petra Vacková, Petr Špindler, Alice Blažková, Antonín Bouček, Jaromír Kníže

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

[reklama_left]
[reklama_right]