Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

SOUTĚŽ: Ta pravá šumavská pohodová lyžovačka

Lyžařský areál Zadov patřící mezi největší zimní střediska na české straně Šumavy a tvořící vstupní bránu do Národního parku Šumava naleznete v nadmořské výšce 890 -1120 m n. m. Zadov nabízí kvalitní lyžařské podmínky nejen pro sjezdaře a snowboardisty, ale i pro běžkaře. Vzhledem k lehkým a středně těžkým profilům sjezdových a běžeckých tratí je Zadov vyhledávaný pro rodinnou rekreaci a vhodný i pro školní lyžařské kurzy.

Využijete zde 8 sjezdovek s celkovou délkou 4,5 km, z nichž více než polovina je uměle zasněžována, 2 lanové dráhy, 4 lyžařské vleky, snowpark s umělými i přírodními překážkami, pohyblivý koberec pro výuku lyžování, snowtubing, lyžařské školy, půjčovny lyžařských potřeb i se servisem. Areál Kobyla je navíc propojen jedním skipasem se čtyřmi dalšími areály v okolí. Svůj dopravní prostředek zaparkujete pohodlně přímo u sjezdovky nebo využijete místní bezplatný skibus. Určitě si oblíbíte také večerní lyžování, které je provozováno za umělého osvětlení na 2 km sjezdových tratí.

Na běžkách si můžete projet přes 50 km pravidelně strojově upravovaných turistických a závodních běžeckých tras, které navazují i na Šumavskou magistrálu a další trasy po Národním parku Šumava v celkové délce přes 300 km. Výchozím bodem pro běžkaře je pro vás Churáňov, odkud vedou trasy na Zlatou studnu, Horskou Kvildu, Popelnou, Nové Hutě a do Borových Lad. Na Zadově se velmi dobře ubytujete v hotelích, horských chatách, pensionech nebo se ubytujete v soukromí a chutně se najíte v místních restauracích, rychlých občerstveních nebo v cukrárně.

Na Zadově navštívíte v roce 2015 zrekonstruovanou rozhlednu na skokanském můstku, vysokou 32 m. Z té uvidíte české vnitrozemí, a za dobré viditelnosti i vrcholky Brd a zažijete pocit, jaký mají skokani na lyžích. Milovníci adrenalinu mohou vyzkoušet 20 m vysokou lezeckou stěn, která je součástí rozhledny nebo zavítat do lanového centra.

ISIC TIP:Až 15% sleva na skipas!
Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Výherci soutěže

J. Oškera, M, Pavlata, J. Dráhorád, K. Buchtová, M. Lančová, T. Halbrštátová, M. Nerádová, D. Kortusová, R. Ernstová, E. Peňázová

Související články